فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: شهادت فاطمه اسدی بانوی شهیده کرد سندی آشکار از جنایات مدعیان دروغین حمایت از مردم کرد و اربابان آنان است .

نشست برنامه ریزی تشییع پیکر اولین شهیده زن تفحص شده در کشور امروز به ریاست فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان و مسئولین ارشد استانی و فرماندهان نظامی و انتظامی تشکیل شد.

سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ابتدای این نشست با اشاره به جنایات گروهک‌های معاند و دشمنی آنها با مردم کردستان گفت: این شهیده بزرگوار گواه شقاوت وخونخواری گروهک دموکرات به سرکردگی عبدالله هجری است.
سردار حسینی تصریح کرد: با استناد به این جنایات دست مدعیان حقوق بشر به خوبی رو می شود.
وی با اشاره به برگزاری تشییع این شهیده در تاریخ ۲۵ آبانماه افزود:  این مراسم از میدان آزادی شروع و پس از سخنرانی به طرف میدان انقلاب تشییع میشود تا در کنار آرامگاه امامزاده هاجره خاتون به خاک سپرده شود.
سردار حسینی با اشاره به اینکه پیکر مطهر بانوی شهیده فاطمه اسدی توسط گروه‌های تفحص شهدا پیدا شد اظهار کرد: این اولین بار است که پیکر مطهر یک بانوی شهیده تفحص شده توسط گروه های تفحص کشف می‌گردد .
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: پیکر شهیده فاطمه اسدی بیست و پنجم آبان همزمان با سالروز وفات حضرت معصومه (س) از میدان آزادی به سوی میدان انقلاب سنندج تشییع و در جوار امامزاده هاجره خاتون خواهر امام رضا (ع) به خاک سپرده می‌شود.
سردار حسینی خاطر نشان کرد : دختر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سخنران ویژه این مراسم خواهد بود.
در ادامه جعفر عبدالملکی مدیر کل صداوسیمای مرکز کردستان هم با بیان اینکه این جنایت وحشیانه گروهک دموکرات باید در سطح ملی و بین المللی بازتاب یابد از پخش زنده مراسم تشییع از شبکه استانی خبر داد.
همچنین مراسم وداع با شهیده فاطمه اسدی اولین شهیده تفحص شده کشور در شهر‌های مشهد، قم و تهران نیز برگزار می‌شود و سپس  پیکر مطهر بانوی شهیده برای تشییع و خاکسپاری به سنندج منتقل خواهد شد.
پیکر مطهر فاطمه اسدی اولین شهیده زن کشور بعد از ۳۷ سال دراطراف روستای نرگسله از توابع شهرستان دیواندره تفحص شده است.