به اذعان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان در چهار ماه گذشته 141 واحد تولیدی استان یا تعطیل و یا راکد شده اند.

به گزارش نوای آبیدر به نقل از کُردتودی، محمد دره وزمی ۱۵ مهرماه امسال در گفتگو با خبرنگار ایرنا از رشد ۷۲ درصدی تعداد واحدهای تولیدی استان کردستان خبر داده و گفته است، تعداد واحدهای تولیدی استان اینک به ۸۶۰ واحد رسیده و این نشان می‌دهد سازمان صمت کردستان تلاش زیادی برای فعال کردن واحدهای راکد و ایجاد واحدهای جدید در استان انجام شده است.

اما در اظهاراتی متناقض و بر اساس خبری که روز گذشته بر روی پرتال سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان قرار گرفته است، دره وزمی گفته است،« ۹۰۴ واحد تولیدی در بخش صنعت استان دارای پروانه بهره برداری هستند که از این تعداد ۱۸۵ واحد راکد و مابقی فعال است». بنابراین اگر با یک جمع و تفریق ساده عدد ۹۰۴ را از ۱۸۵ کم کنیم عدد ۷۱۹ به دست می آید و این یعنی در حال حاضر این تعداد از واحدهای تولیدی استان کردستان فعال هستند.

بنابراین وقتی به آمار ارائه شده توسط دره وزمی رئیس سازمان صمت کردستان در مهرماه امسال مراجعه می کنیم و همچنین با مراجعه به آمار ۱۰ بهمن ماه سال جاری و کم کردن عدد ۷۱۹ از ۸۶۰ این نتیجه حاصل می شود که در این مدت چهار ماهه ۱۴۱ واحد تولیدی در استان کردستان تعطیل شده است.

دره وزمی همچنین روز گذشته در اظهاراتی مدعی شده است که هیچ واحد تولیدی در کردستان تعطیل نیست و از واحدهای دارای توجیه اقتصادی نیز حمایت ویژه می شود.

با مقایسه این آمار و ارقام ها می توان به این نتیجه رسید که اظهارات رئیس صمت کردستان مبنی بر حمایت از واحدهای تولیدی حقیقت ندارد و اقدامات او بیشتر در مسیر تعطیلی این واحدها بوده است.

انتهای پیام