فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج گفت: معنویت، ولایت مداری و مردم داری از ویژگی های بارز نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و جایگاه والای این نهاد انقلابی ثمره تلاش همه نیروها از ابتدا تاکنون بوده است.

به گزارش نوای آبیدر ، سرهنگ مرتضی میرآقایی روز دوشنبه در مراسم تجلیل از وابستگان سپاه ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اظهار کرد: شما نیروهای خودم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بیرق اباعبدالله الحسین را در راستای دفاع از ارزش های اسلامی در دست داشته و دارید.

وی افزود: این محفل به مناسبت روز تکریم خانواده و پیشکسوتان و برای قدردانی از خدمات چندین دهه ای شما بزرگواران برگزار شده است.

میرآقایی افزود: یکی از بزرگترین سرمایه های سپاه مبحث معنویت در این نهاد انقلابی است و یکی از عوامل پیروزی و موفقیت این نهاد در عرصه های مختلف از جمله دوران دفاع مقدس این مهم بوده است.

وی تصریح کرد: مردم داری، ذوب در ولایت بودن و ولایت پذیری نیروهای سپاه پاسداران از دیگر ویژگی های این نهاد است و سرمایه مهم دیگری که وجود دارد محبت مردمی به این نهاد است که ثمره خدمات و تلاش های نیروهای این نهاد از ابتدا تاکنون است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اظهار کرد: برنامه هایی که در بسیج وجود دارد در جغرافیای وسیعی از کشور گسترانده شده و جامعه هدف ما آحاد مختلف مردم است.

سرهنگ میرآقایی افزود : تلاش دشمن این است که نارضایتی را در بین اقشار مختلف مردم ایجاد کند و نهاد انقلابی سپاه به عنوان مانعی بزرگ در برابر تحقق توطئه های دشمنان است.

وی تصریح کرد: هرکجا خدمتی انجام شود بدون شک راه نفوذ و توطئه افکنی دشمنان بسته می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اعلام کرد: در هفته جاری برای تقویت بنیان خانواده و حمایت از جوانان سنندجی، مراسم عقد و ازدواج رایگان برای ۵۰ زوج سنندجی برگزار می شود و در امر جهیزیه نیز به این روجین کمک هایی انجام می شود.

وی از وابستگان سپاه خواست که برای پیشبرد امور به فرماندهی ناحیه مشاوره های تخصصی خود را ارائه کنند.

سرهنگ میرآقایی همچنین خواستار نقش آفرینی وابستگان در پایگاه های بسیج شد و افزود: امیدواریم شما بزرگواران تجربیات گرانبهای خود را در اختیار نسل جوان قرار دهید.

پرداخت ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی به فرزندان وابستگان سپاه کردستان

 

سرهنگ ابراهیم حسینی مسئول کانون وابستگان سپاه بیت المقدس کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: در حوزه جهاد تبیین یک رسالت بزرگی بر دوش همه ماست که حضرت آقا از این مهم به عنوان فریضه یاد کرده اند لذا تمام تلاش خود را در این عرصه باید به کار گیریم.

وی افزود: باید در مقابل جنگ روانی دشمن و هجمه هایی که علیه نظام اسلامی، رهبر معظم انقلاب و امنیت جامعه انجام می دهند، ایستادگی کنیم.

حسینی اظهار داشت: در کانون وابستگان استان برای خدمت رسانی به این قشر خدوم برنامه های متنوعی برنامه ریزی و اجرا شده است و در کارگروه های تخصصی این مجموعه برای سال جاری نیز برنامه ریزی هایی صورت گرفته است.

وی اعلام کرد: در سال گذشته از هزار و ۷۷۶ وابسته سرکشی کردیم و ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی برای فرزندان وابستگان پرداخت شده است.

حسینی خاطرنشان کرد: هم اکنون هزار و ۷۰۰ نفر از فرزندان وابستگان هیچ شغلی ندارند لذا در این راستا تفاهم نامه ای با اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان امضا کرده ایم که تسهیلات اشتغال زایی به این افراد اعطا شود.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۰ فقره وام اشتغال زایی به فرزندان وابستگان اعطا شده و این روند ادامه دارد.

 

 

۵ درصد جمعیت کردستان تحت پوشش تأمین اجتماعی نیروهای مسلح هستند

 

دکتر فرزاد عبدی مدیر کل تأمین اجتماعی نیروهای مسلح استان کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: برای ارائه خدمات حمایتی به بازنشستگان نیروهای مسلح هیچ محدودیتی نداریم و صندوقی حمایتی نیز برای این منظور تشکیل شده است.

وی افزود: هم اکنون پنج درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی نیروهای مسلح هستند.

عبدی خاطرنشان کرد: در مجموع نیروهای مسلح نیز ۱۱ هزار نفر بازنشسته در سطح استان داریم.

در پایان این مراسم از وابستگان ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج تجلیل به عمل آمد.