همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و رأس ساعت ۹:۳۳ دقیقه زنگ گلبانگ انقلاب در مدارس کردستان طنین انداز شد.

به گزارش نوای آبیدر،‌ صبح امروز و در گرامیداشت سالروز ورود امام خمینی(ره) به ایران اسلامی شاهد برگزاری مراسم نمادین زنگ گلبانگ انقلاب در مدرسه دخترانه شاهد هوشمند سنندج بودیم.

در این مراسم که با رعایت پروتکل های بهداشتی دوران کرونایی برگزار شد، محمد رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در سخنانی اظهار کرد:‌ رهبری عالمانه امام خمینی(ره) و مشارکت گسترده مردمی از جمله ویژگی هایی است که انقلاب اسلامی ایران را با دیگر انقلاب های دنیا متمایز می کند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران انقلاب بازآوری ارزش ها و مبانی اخلاقی است و ملت مسلمان ایران با تکیه بر آموزه های اسلام ناب محمدی و در راستای عمل به منویات امام راحل این خیزش عظیم را به پیروزی رساندند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران بر پایه معنویت و آموزه های اسلامی شکل گرفت و شعار اصلی ملت ایران استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بوده است.

قربانی افزود: در سایه همین آموزه های اسلامی و عملی کردن شعارهای اسلامی شاهد خودکفایی و عزت در بسیاری از زمینه ها هستیم و بیش از چهار دهه افتخارآفرین را پشت سر گذاشته ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در ادامه سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه بر توجه ویژه به توانمندی های جوانان تأکید کرده اند لذا همه ما باید زمینه ساز حضور حداکثری جوانان در عرصه های مختلف باشیم.

در ادامه این مراسم از دانش آموزان نخبه کردستانی در عرصه های علمی، فرهنگی، پژوهشی و قرآنی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/