همزمان با سومین روز از تشییع شهیده فاطمه اسدی در سنندج، بلوار اصلی شمال این شهر مزین به نام این شهید والامقام شد.

 

به گزارش نوای آبیدر، سید انور رشیدی روز پنج شنبه در مراسم نامگذاری بلوار اصلی شمال شهر سنندج به نام شهیده فاطمه اسدی اظهار داشت: از آنجا که پیکر مبارک شهیده فاطمه اسدی نخستین بانوی مفقود الاثر کشور بعد از ۳۷ سال؛ تفحص و شناسایی شده و به منظور گرامیداشت یاد و خاطره این شهیده بزرگوار نامگذاری یکی از معابر در سنندج به نام این شهیده در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در زمینه مزین کردن نام کوچه‌ها و معابر با نام شهیدان والامقام افزود: این مهم در دستور کار شهرداری سنندج قرار دارد و با جدیت پیگیری می شود لذا نام تعدادی از معابر در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای والامقام، با نام شهیدان نامگذاری شده و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

شهردار سنندج اظهار کرد: بر همین اساس بلوار ۳۶ متری اتصال میدان امام رضا به کمربندی اسلام آباد نیز به دلیل اینکه این بانوی شهیده از اهالی دیواندره بوده بر اساس مصوبه شورای شهر به نام شهیده فاطمه اسدی نامگذاری شده است.

رشیدی افزود: امروزه نامگذاری معابر و خیابان ها با نام شهدای انقلاب، کمترین کاری است که می توان به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهیدان انجام داد تا بتوان گوشه کوچکی از فداکاری و از خود گذشتگی آنان را جبران کرد.

بهره برداری از المان شهیده فاطمه اسدی در پارک آشتی سنندج در شرق سنندج نیز دیگر اقدام فرهنگی شهرداری سنندج بود که امروز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی رونمایی شد.

سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند«گرامیداشت نام و یاد شهدا کمتر از خود شهادت نیست» لذا اگر در این راستا گفتمان سازی کنیم شاهد نهادینه کردن فرهنگ شهید و شهادت در جامعه خواهیم بود.

وی افزود: زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا تا به امروز عامل پیش برنده اهداف نظام اسلامی بوده است و باید این مهم همواره مدنظر باشد.

سردار حسینی خاطرنشان کرد: متاسفانه طی چند سال اخیر شاهد نصب تابلوهای غیر متعارف با ارزش های انقلاب و قوانین کشور در برخی اماکن عمومی شهر سنندج بودیم که انتظار داریم شورای شهر و شهرداری سنندج در این خصوص دقت نظر را داشته باشند و جلوی تخلفات را بگیرند.

شهیده فاطمه اسدی در هشتم شهریور ماه سال ۱۳۶۳ بعد از تحمل یک ماه اسارت و شکنجه ضد انقلاب توسط عناصر یکی از گروهک های معاند تیرباران شد.

در جریان عملیات کاوش پیکر مطهر شهدا توسط گروه‌های تفحص، پیکر مطهر این بانوی شهیده در ارتفاعات چهل چشمه کردستان پیدا شد و روز سه شنبه ۲۵ آبان ماه با استقبال بی نظیر مردم انقلابی سنندج در جوار آرامگاه بی بی هاجر خاتون به خاک سپرده شد.