سردار یاحی فرمانده اسبق سپاه کردستان گفت: خیلی از مشکلات کشور با الگو گرفتن از شیوه مدیریتی حاج قاسم حل می شود اما متأسفانه مورد غفلت واقع شده است.

به گزارش نوای آبیدر، سردار رسول یاحی دوشنبه شب در شب خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در سنندج اظهار کرد: اولین دیدار من با حاج قاسم به سال ۵۹ در مناطق عملیاتی جنوب و عملیات فتح المبین برمی گردد که فرماندهی تیپ ۴۱ ثارالله کرمان را بر عهده گرفته بودند.

وی افزود: در دیدارهای عمومی و خصوصی و خانوادگی نیز ایشان را بارها زیارت می کردیم و ایشان ویژگی های منحصر به فردی داشت که برای همیشه نام و یادش را ماندگار کرده است.

سردار یاحی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی یک فرد روستایی و زحمت کشی بود و از کودکی کار کرده بود و اعتماد به نفس خیلی بالایی داشت که امروز جوانان ما به آن بسیار نیازمند هستند.

وی افزود: سردار سلیمانی با امکانات کم، کارهای بزرگی را انجام می داد و همچون طیفی بود که در دوران دفاع مقدس دارای ویژگی هایی همچون ایمان به خدا و اعتماد به نفس و پاکدستی بودند.

اولین فرمانده سپاه پاسداران کردستان اظهار کرد: همیشه آدم های فداکاری در کنار حاج قاسم بودند و ایشان در نقش یک سرباز همواره خادم مردم بود و تأثیرگذاری ایشان هم دیگر ویژگی شان بود که از الطاف خداوند متعال برای وی بود.

وی تصریح کرد: خیلی از مشکلات کشور با الگو گرفتن از شیوه مدیریتی حاج قاسم حل می شود.

سردار یاحی افزود: جامع نگری حاج قاسم موجب شده بود که همه به ایشان ارادت خاصی پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی زبان عربی را با لهجه های مختلف مسلط بود و زبان انگلیسی هم مسلط بود و با عراقی ها و سوریه ای ها با لهجه خودشان صحبت می کرد.

سردار یاحی افزود: هوش عاطفی از ویژگی های منحصر به فرد حاج قاسم بود و این شیوه مدیریتی می تواند در گوشه و کنار کشور ما مورد توجه قرار گیرد اما متأسفانه مورد غفلت واقع شده است.