فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان از برگزاری هزار و ۸۷۵ برنامه در ایام گرامیداشت هفته بسیج در استان خبر داد.

 

به گزارش نوای آبیدر، سردار سید صادق حسینی روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برنامه های هفته گرامیداشت بسیج امسال با شعار «بسیج پاره تن ملت» برگزار می شود.

وی افزود: بسیج یک واقعیت است و شعار نیست چون یک محصول فرهنگی است که بیش از چهل سال است مردم به عنوان عامل وحدت عمومی از آن بهره برده اند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: بسیج ایجاد کننده امنیت پایدار مردمی بوده و خار چشم دشمنان است که نیروهایش در عرصه خدمت گذاری بی منت برای اعتلای جامعه تلاش می کنند.

سردار حسینی افزود: پیروزی در دفاع مقدس، چیره شدن بر مشکلات در زمان حوادث طبیعی و انجام موفق طرح شهید سلیمانی همگی ناشی از حضور بسیج در کشورمان است.

وی خاطرنشان کرد: تجلیل از بسیجیان دریادل در هفته بسیج وظیفه همگانی است و در هفته بسیج امسال در قالب ۴۵ سرفصل شاهد برگزاری هزار و ۸۷۵ ریز برنامه از ۲۸ آبان تا پنجم آذرماه خواهیم بود.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اعلام کرد: برگزاری رزمایش جهادگران بسیجی با مشارکت هزار و ۵۰۰ بسیجی جهادگر، دیدار با خانواده شهدا و غبارروبی گلزار شهدا، آغاز به کار اردوهای راهیان نور در کردستان و تجلیل از بسیجیان نمونه از جمله این برنامه هاست.

سردار حسینی از هزینه کرد ۱۹۹ میلیارد تومانی برای اجرای طرح های محرومیت زدایی و اشتغال زایی طی یک سال اخیر خبر داد و گفت: در این مدت همچنین ۳۳ طرح عمرانی در سطح استان عملیاتی شد و ۶۰۱ زندانی جرایم غیر عمد نیز از زندان های استان آزاد شدند.

وی افزود: برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری با داوری ۷۵ طرح، برگزاری رزمایش کمک مومنانه، برگزاری همایش علمای بسیجی اهل سنت و اهل تشیع، برگزاری اجتماع ۱۲ هزار نفری بسیجیان استان، نواختن زنگ بسیج در مدارس استان از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده در ایام هفته بسیج خواهد بود.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اعلام کرد: ۴۴۹ هزار کردستانی در بسیج دارای پرونده هستند و در قالب گروه های مختلف مشغول به فعالیت هستند.

سردار حسینی افزود: در عرصه جنگ نرم به هر اندازه کنش کرانه عمل کنیم موفقیت های بیشتری کسب خواهیم کرد لذا در این راستا امیدواریم اصحاب رسانه به عنوان تولیدکنندگان و جریان سازان عرصه جنگ نرم به ایفای نقش ویژه بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه خودش جریان ساز است اما خودش دیده نمی شود و ما آمادگی داریم که در حوزه آموزش و برپایی کارگاه های تخصصی حامی رسانه های استان باشیم.

سردار حسینی در بخشی دیگر از سخنان خود اعلام کرد: هم اکنون ۲۵ مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در استان با مشارکت بسیج در حال فعالیت هستند و همه افراد بالای ۱۲ سال استان را دعوت به واکسیناسیون می کنیم.