همزمان با هفته گرامیداشت بسیج یادواره شهدای محور سراب قامیش سنندج در روستای گاودره برگزار شد.

به گزارش نوای آبیدر، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج روز دوشنبه در یادواره شهدای محور سراب قامیش سنندج در مسجد جامع روستای گاودره اظهار کرد: آیین اسلام نعمتی بزرگ برای همه ماست و باید از این آموزه های مترقی و تعالی بخش پیروی کنیم.

سرهنگ حسن عسکری افزود: پیامبر اکرم(ص) بنیان گذار تفکر بسیجی است و هدفی که ما به دنبال آن در شجره طیبه بسیج دنبال آن هستیم در راستای سیره رسول الله (ص) است.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) ۴۲ سال پیش سازمانی را به نام بسیج تشکیل دادند که تفکر بسیج در آن رشد و نمو یابد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج تصریح کرد: جلب رضایت خداوند متعال هدف غایی تفکر بسیج است لذا هر کس خودش را وقف خدمت به مردم بکند بسیجی است، چه پرونده بسیجی داشته باشد یا نداشته باشد.

سرهنگ عسکری افزود: بسیج در دوران دفاع مقدس در کنار سپاه و ارتش خوش درخشید و در بعد از جنگ نیز در حوزه سازندگی به یاری دستگاه های خدمت رسان آمد.

وی اظهار داشت: توسعه خدمت رسانی به مردم از اهداف غایی بسیج است و در دو سالی که کرونا آمده است بسیجیان به یاری مردم شتافتند و در قالب طرح شهید سلیمانی اقدامات ارزنده ای به اجرا در آوردند.

سرهنگ عسکری افزود: پایگاه های بسیج در دوران کرونایی به کارگاه های تولید ماسک تبدیل شدند و ۱۳ مرحله رزمایش کمک مومنانه انجام شد و بالغ بر ۳۰ هزار بسته معیشتی بین مردم توزیع کردیم.

وی به شهادت شهیده فاطمه اسدی اشاره کرد و گفت: جنایت گروهک های تروریستی ضد انقلاب در تاریخ منطقه از یادها نمی رود و مردم این منطقه بهتر از هر کسی می دانند که شهیده فاطمه اسدی چه کسی بود و در بی گناهی و مظلومیت توسط جنایتکاران و تروریست های ضدانقلاب به شهادت رسید.

عسکری بر تقویت قرارگاه های محله در مناطق مختلف شهرستان سنندج تأکید کرد و گفت: معتمدین محلی با نقش آفرینی در این قرارگاه ها می توانند مشکلات و دغدغه ها را پیگیری کنند و ما نیز زمینه حضور مدیران و مسئولان در منطقه و پاسخگویی به موقع آن ها را فراهم می کنیم.

ماموستا محمدی امام جماعت روستای گاودره در این مراسم از جوان گرایی و توجه به جوانان به عنوان امری مهم یاد کرد که زمینه ساز توسعه منطقه و کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

وی با تقدیر از خدمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روستای گاودره و روستاهای منطقه اظهار کرد: امیدواریم دیگر دستگاه های اجرایی و خدمت رسان همچون سپاه پاسخگو باشند و به میان مردم بیایند.

ماموستا محمدی اظهار کرد: وضعیت آب شرب و راه دسترسی به روستای گاودره وخیم بوده و انتظار داریم استانداری، فرمانداری و بخشداری در این خصوص اقدام کنند.

وی افزود: روستای ما قدمگاه اصحاب پیامبر بوده و این منطقه معراج شهدای اسلام و شهدای انقلاب اسلامی است و شایسته نیست مردمانش با مشکل آب شرب و راه نامناسب مواجه باشند.

ماموستا محمدی اظهار داشت: هجمه فرهنگی دشمنان برای تضعیف بنیان خانواده ها و کم رنگ کردن نقش بزرگان و معتمدین جامعه است و بدون شک برگزاری همچنین یادواره هایی می تواند در تقویت مبانی هویت بخش در بین نسل جوان جامعه مؤثر واقع شود.

گفتنی است روستاهای محور سراب قامیش سنندج ۲۶ شهید والامقام را تقدیم انقلاب اسلامی و دفاع از امنیت منطقه در برابر تروریست های ضدانقلاب کرده اند و اکنون نیز به لحاظ جمعیت از جمله مناطقی هستند که بیشترین تعداد بسیجیان را دارند.

 

تقدیر از خانواده معزز شهدا، اهدا لوازم التحریر و بسته های آموزشی به دانش آموزان روستای گاودره و افتتاح بیمارستان صحرایی در این روستا از دیگر برنامه هایی بود که در جوار این یادواره در روستای گاودره و با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج و بخشدار مرکزی سنندج و دیگر مسئولان شهرستانی اجرایی شد.