کنگره شهدای روحانی استان کردستان با حضور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سنندج برگزار شد.

به گزارش نوای آبیدر، حجت‌الاسلام والمسلمین علی جعفرنژاد روز دوشنبه در کنگره شهدای روحانی کردستان در سنندج اظهار کرد: کنگره ملی چهار هزار شهید روحانی در شهر قم برگزار می شود و امروز به عنوان پیش کنگره ملی شاهد برگزاری این مراسم در کردستان هستیم.

وی افزود: جامعه روحانیت بیش از چهار هزار و ۵۰۰ شهید در راستای دفاع از ارزش های اسلامی تقدیم کرده اند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: روحانیون به دلیل پایگاه ویژه اجتماعی که دارند همواره در عرصه های اجتماعی پیشرو بوده اند و همین امر موجب کینه دشمنان علیه جامعه روحانیت شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جعفرنژاد تصریح کرد: روحانیون همواره پرچمدار و خط شکن بوده اند و در این راستا شهدا و جانبازان بسیاری را تقدیم دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی کرده اند.

وی افزود: در راستای تکریم شهدای روحانی با خانواده ۴۰ شهید روحانی دیدار کردیم و هدیه ویژه رهبر معظم انقلاب را تقدیم کردیم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود اظهار کرد: جمع آوری آثار شهدای روحانی و تدوین کتاب زندگی پرثمر این بزرگواران از دیگر برنامه هایی است که با بهره مندی از ظرفیت نویسندگان انقلابی استان انجام می شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: روحانیت ما برای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی شهدا، جانبازان و ایثارگران بسیاری را تقدیم کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی افزود: روحانیون تجلی ایمان به خدا هستند و با مجاهدت و ایثار خود در مسیر روشنگری و هدایت افکار جامعه همت می گمارند لذا نباید روحانیون ما نسبت به توطئه ها و تهدیدات دشمنان نگران باشند.