فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) نقطه اتصال امامت به حضرت رسول اکرم(ص) است و در واقع ادامه دهنده ی رسالت ایشان بود که این امر اهمیت و جایگاه ویژه زنان و مادران را بیان می‌کند.

به گزارش نوای آبیدر،‌ بتول سرکانی مسئول بسیج جامعه زنان سپاه بیت المقدس کردستان صبح امروز در جشن میلاد کوثر که در سالن شهدای گمنام سنندج برگزار شد با بیان اینکه تقوا، حیا، عفاف و حجاب، امام شناسی و پرهیزگاری از مهمترین ویژگی های ام ابیهاست اظهار داشت: حضرت فاطمه (س) دارای ویژگی های برجسته ای هستند که اگر هر یک از انها را در زندگی به کار ببریم مشکلات جامعه ی ما حل خواهد شد.

 

وی گفت: حضرت زهرا (س) مادری عفیف و پاکدامن و همسری دلسوز و دختری فداکار برای پیامبر اکرم (ص) بودند که لقب ام ابیها را داشته اند.

 

وی نامگذاری میلاد بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) را با عنوان گرامیداشت مقام زن، افتخار بزرگی برای زنان اسلام دانست و افزود: امروز توسعه ی فرهنگ فاطمی آثار و برکات بسیاری را دارد که جامعه ی ما را از بسیاری از آسیب ها مصون می کند و مایه افتخار شیعه و سنی است لذا دختران جوامع اسلامی ما باید از شخصیت این بانوی اطهر درس بگیرند و آن را در زندگی خود جاری و ساری کنند تا بتوانیم راه آن بانوی بزرگوار را ادامه دهیم.

 

مسئول بسیج جامعه زنان کردستان  با بیان اینکه تربیت خوب مادران ایرانی بود که در هشت سال دفاع مقدس هزاران جوان را به جبهه‌های جنگ کشید تا حماسه‌ای جاودان خلق کنند، تصریح کرد: برگزاری این مراسم‌‌ها به پاس قدردانی از کمترین زحمات مادران ایرانی است.

در ادامه سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: امروز روز میلاد دو انسان برجسته و تاریخ ساز در تاریخ اسلام است، دو انسان وارسته ای که در دوران زندگی پر برکت خود تحولی در جامعه بوجود آوردند که تا آخر زمان اثر گذار است.

 

 

وی گفت: میلاد با برکت دختر گرامی رسول اکرم (ص) و میلاد امام خمینی (ره) و همزمانی آن با ایام پیروزی انقلاب اسلامی یک روز فرخنده و خجسته ای است که هر کدام از آن موضوعات مسئله ای بسیار مهم است.

 

 

وی به حدیثی از حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت؛ هر کس عبادت خالصانه خود را به درگاه خداوند ببرد، پروردگار بهترین چیز را که به صلاح اوست فرود می آورد لذا عبادت را باید به بهترین شکل و به صورت خالصانه باید به جای آورد.

 

سردار حسینی خاطر نشان کرد: کوثر خداوند با میلاد حضرت زهرا (س) رقم خورد و ادامه رسالت و نهضت الهی و جهادی پیامبر برای همیشه تاریخ استمرار و توسعه پیدا کرد.

 

وی با بیان اینکه وجود حضرت زهرا (س)  و سید جوانان اهل بهشت ادامه رسالت رسول الله است تاکید کرد: زنان ما با تأسی به حضرت زهرا(س) می‌توانند نسبت به تمامی مسائل جامعه اظهارنظر کنند و نقش‌آفرین و الگو باشند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به میلاد امام خمینی (ره)  و زنده کردن مجدد نهضت پیامبر در راه اسلام اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) اسلام واقعی را زنده کرد و همین انقلاب اسلامی باعث ایجاد نهضت اسلام ناب در منطقه شد.

 

سردار حسینی ادامه داد: امام خمینی (ره) فرشته نجات کشر شد و حکومت اسلامی را تبدیل به الگوی قابل اجرا در کشورهای جهان اسلام کرد.

 

وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) قطب سومی را به منصه ظهور آورد که از قطب های گذشته قوی تر و مورد پذیرش جهانیان بوده است لذا انقلاب اسلامی تبدیل به قطب سوم در جهان شده است.

 

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به رشد و پیشرفت ایران اسلامی بعد از انقلاب افزود: بعد از انقلاب، ایران در حوزه علم، فناوری،پزشکی، مسکن، کشاورزی، جاده، حمل‌ونقل، ریل و آموزش رشد زیادی داشته و کاملا خودکفا و امروز در جایگاه ۲۰ کشور برتر دنیا قرار دارد.

 

 

ی پیشرفت در عملم هسته‌ای، نانو، شبیه‌سازی، هویت اسلامی و ایرانی و تقویت امنیت پایدار را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند و گفت: استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی با انقلاب اسلامی اتفاق افتاد و سرنوشت خود را با آرای خود ترسیم می کنیم.

 

 

سردار حسینی با بیان اینکه خدامحوری، مردم محوری و رهبری سه عنصر قدرتمند این انقلاب هستند تاکید کرد: امروزه در قدرت فرهنگی و جنگ نرم یکی از اساسی ترین کشورهای دنیا هستیم چون متکی به مردم هستیم و همانطور که تدابیر امامین انقلاب به ما یاد داده اند باید به کشوری اثر گذار در جهان تبدیل شویم.

 

وی افزود: آمریکایی ها طبل توخالی هستند چرا که ناجوانمردانه شهید سردار سلیمانی را به شهادت رساندند و نزد ایرانیان هیچ جایگاهی ندارتد چرا که یک قدرت دروغین هستند.

 

وی با بیان اینکه اسلام ناب در کشور پیاده شده است و این قدرت نرم و قدرت الهی است گفت: بعضی از مسئولین ما انقلابی نیستند زیرا از ظرفیت های موجود به نحو شایسته استفاده نمی کننددر حالی که اراده اعتقادی و فولادی ما را به یکی از پرقدرتمندترین کشورها تبدیل کرده است لذا اگر تفکر غرب گرایی کنارگذاشته شود به همه چیز خواهیم رسید.

گفتنی است در پایان این مراسم از ۸ نفر از نخبه های علمی و مادران شهدا تجلیل بعمل آمد.

 

انتهای پیام/