همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر و توسط گروه های مردمی در روستای تنگیسر بخش سیروان سنندج، مراسم گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش نوای آبیدر، اقشار مختلف مردم روستاهای بخش سیروان روز پنج شنبه به میزبانی مسجد جامع روستای تنگیسر مراسم ویژه ای را در گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر انقلاب برگزار کردند.

سرهنگ حسن عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج در این مراسم اظهار کرد: یکی از مهمترین دستاورد های انقلاب اسلامی ایجاد وحدت در بین مسلمین بوده است.

وی افزود: انقلاب اسلامی منادی وحدت در بین اقوام و مذاهب اسلامی است و حامی همیشگی مستضعفین بوده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج تصریح کرد: به فضل الهی همه ما در کنار همدیگر برای شکل گیری تمدن اسلامی گام بر خواهیم داشت.

ماموستا سعید امینی امام جمعه تنگیسر نیز در این مراسم اظهار کرد: در چهل و سومین بهار آزادی شاهد حضور مدیران ارشد استانی در روستای تنگیسر هستیم و امیدواریم که این حضور منشأ برکات بسیاری برای مردم منطقه باشد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران به مردم ایران عزت دوباره بخشید و دست دشمنان را از کشور کوتاه کرد.

ماموستا امینی خاطرنشان کرد: انسجام و اتحاد مردم ایران رمز عزت و اقتدار کشورمان بوده و مردم مرزدار کردستان همواره ثابت کرده اند که در دفاع از ارزش های اسلامی پیشگام بوده اند.

وی از مشکلات معیشتی به عنوان دغدغه اصلی جامعه یاد کرد و گفت: از مسئولان استانی و کشوری خواستاریم که برای رفع دغدغه اشتغال جوانان تلاش بیشتری انجام دهند.

شافع امینی دهیار روستای تنگیسر نیز در این مراسم اظهار کرد: بخش سیروان یک بخش فرهنگی و گردشگری است و نظام مقدس اسلامی خدمات بسیاری در این بخش ارائه کرده است.

وی افزود: روستای تنگیسر با ۴۰۰ خانوار و بیش از هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارد و شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی است.

امینی اظهار داشت: عدم ساماندهی فاضلاب روستا، فرسودگی سیستم آب‌رسانی، برق رسانی به باغات، تأمین سوخت و آرد ساکنان فصلی روستا، جاده دسترسی و مشکل پوشش موبایل از جمله دغدغه های اهالی روستای تنگیسر است که امیدواریم هرچه سریعتر این مشکلات پیگیری شود.