دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر کردستان از برگزاری نخستین جشنواره رسانه و امر به معروف و نهی از منکر در استان خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر، محمود الله مرادی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با هدف فرهنگ‌سازی در زمینه ترویج معروفات و پیشگیری از منکرات در جامعه و تبیین آموزه‌های دین اسلام به منظور اجرای کامل دستورات الهی و حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی با استفاده از ابزار رسانه، جشنواره رسانه و امر به معروف و نهی از منکر برگزار می‌کند.

وی افزود: معرفی منکرات، ترویج معروفات، ارائه راهکارهای متفاوت برای امر به معروف و نهی ازمنکر در جامعه، نقش امر به معروف و نهی ازمنکر در پیشرفت جوامع اسلامی و نشاط اجتماعی، امر به معروف و نظارت مردمی، مطالبه‌گری از مسئولان، آتش به اختیار در فرهنگ‌سازی امربه معروف ونهی ازمنکر از جمله محورهای این جشنواره است.
الله مرادی خاطرنشان کرد:  معرفی مصادیق معروف و منكر در جامعه، ترویج گفتمان نقد و نقدپذیری، توسعه و ترویج سبك زندگی ایرانی اسلامی در جامعه، جایگاه و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در قرآن و روایات، آثار و برکات امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، آثار ترک امر به معروف و نهی از منکر، سیره معصومین(ع) و شهدا در امر به معروف و نهی از منکر، جایگاه و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی از دیگر محورهاست.
وی افزود: ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی ازمنکر در جامعه، بهره‌مندی از ابزار رسانه و فرهنگ و هنر در انتقال آموزه‌های دینی، هوشیاری و بصیرت‌افزایی در جامعه، ترویج معروفات و تلاش برای کاهش منکرات در جوامع اسلامی و افزایش تولیدات متناسب با اهداف انقلاب و اسلام در رسانه‌ها درحوزه امر به معروف و نهی از منکر از جمله اهداف این جشنواره است.
دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر کردستان اعلام کرد: اصحاب رسانه می توانند آثار خود را در بخش های مصاحبه، خبر، یادداشت و سرمقاله، گزارش، عکس و فیلم تا پنجم شهریورماه به دبیرخانه این جشنواره به آدرس سنندج شهرک سعدی خیابان امیرکبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان، روابط عمومی ارسال کنند.
الله مرادی افزود: آثار ارسالی باید در قالب بخش‌های اعلامی و بازه زمانی اول شهریور ۱۳۹۹ تا ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ در رسانه‌های ملی و استانی اعم از نشریات مكتوب، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری منتشر شده باشد.
وی اعلام کرد: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره پنجم شهریورماه امسال خواهد بود و این تاریخ تمدید نمی‌شود و هر خبرنگار می‌تواند در دو بخش و هر بخش سه اثر به دبیرخانه ارسال کند.