رئیس کل دادگستری کردستان گفت: هفته قوه قضاییه فرصتی مغتنم برای ارائه عملکرد ، خدمات و دستاوردهای دستگاه قضایی به مردم است.

به گزارش نوای آبیدر،‌ حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم هفتم تیر سال ۱۳۶۰ و به ویژه معمار دستگاه قضایی آیت‌الله بهشتی، اظهار داشت : هفته قوه قضاییه فرصتی مغتنم برای دستگاه قضایی استان و سازمان‌های تابعه است تا در این هفته عملکرد، خدمات و دستاوردهای مجموعه دستگاه قضایی استان به مردم شریف استان انعکاس یافته و همچنین می‌توان در این مقطع نقاط ضعف و قوت دستگاه قضایی را ارزیابی نمود.

وی دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران دستگاه قضایی استان، آیین عطرافشانی و غبارروبی از مزار شهدا، مصاحبه رئیس‌کل دادگستری استان کردستان با مردم از طریق صدا و سیما، برگزاری ملاقات‌های مردمی به منظور پاسخگویی به مطالبات مردم و بازدید قضات از زندان‌های استان را از برنامه‌های هفته قوه قضاییه در استان کردستان برشمرد.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه برگزاری کنفرانس خبری رئیس کل دادگستری استان با خبرنگاران و اصحاب رسانه، دیدار مدیران شورای قضایی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ، سخنرانی رئیس کل دادگستری استان در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان سنندج ، معرفی و تجلیل از قضات و کارمندان نمونه دادگستری و ادارات تابعه قوه قضاییه در استان و انجام تبلیغات محیطی در سطح استان را به عنوان مهمترین برنامه‌های پیش‌بینی شده به منظور گرامیداشت هفته قوه قضائیه در استان کردستان عنوان کرد.

حجت‌الاسلام حسینی همچنین بازدید مسئولین قضایی استان از کارخانجات و واحدهای تولیدی استان، افتتاح ساختمان جدید دادگستری شهرستان قروه و افتتاح چند باجه دفاترخدمات الکترونیک قضایی در زندان‌های استان را از دیگر برنامه‌های این هفته برشمرد.