تفاهم نامه ایجاد 1000 نیروگاه خورشیدی مابین استاندار کردستان و رئیس کمیته امداد کشور منعقد شد.

صبح امروز استاندار کردستان با رئیس کمیته امداد کشور تفاهم نامه ای را مبنی بر ایجاد یک هزار نیروگاه خورشیدی امضا کردند.

محمد رسول شیخی زاده مدیرکل کمیته امداد کردستان در این خصوص اظهار کرد: براساس برنامه‌ها و دستورات ابلاغیه که از طریق وزارت نیرو هم به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شده است یکی از کارهایی که می‌تواند به اشتغال مددجویانی که بعضا دارای بیماری‌های خاص و یا کاملا از کارافتاده هستند و توانایی هر کاری را ندارند راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی است.

وی افزود: این خانواده‌ها در صورت راه‌اندازی و نصب این پنل‌ها در محل زندگی خود می‌توانند از محل برق تولیدی و فروش آن به شرکت توزیع برق از درآمد مناسبی بهره‌مند شوند لذا بنا به بررسی‌های صورت گرفته این ظرفیت در کردستان وجود دارد و در همین راستا در استان بیش از یک‌هزار خانوار شناسایی شده است.

شیخی زاده خاطرنشان کرد: ۲۴۰ واحد نیروگاه خورشیدی در گام نخست در استان اجرا می‌شود که تا این لحظه ۵ مورد به صورت پایلوت در بیجار اجرا شده است.

وی افزود: هزینه اجرایی این طرح ۶۰ میلیون تومان است که ۲۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض از محل اعتبارات استانی از طریق سازمان برنامه‌ریزی تامین می‌شود و ۴۰ میلیون تومان هم تسهیلات اشتغالزایی است.

شیخی زاده اعلام کرد: برای ایجاد ۱۲۰ واحد دیگر هم تسهیلات بلاعوض از سوی کمیته امداد کشور اختصاص خواهد یافت.

 

مدیرکل کمیته امداد کردستان خاطرنشان کرد: امیدواریم این روند در سال‌های آینده هم استمرار داشته باشد و کل این یک هزار خانوار زیرپوشش این طرح قرار گیرند چرا که این واحدهای خورشیدی به صورت میانگین ماهیانه برای هر خانوار حدود یک میلیون تومان درآمد دارد.

انتهای پیام/