همزمان با ایام ولادت امام رضا (ع) و با مشارکت خیرین به ۲۱۰ زوج مددجوی کردستانی ۲۱۰جهیزیه اهدا شد.

به گزارش نوای آبیدر، ظهر امروز و به مناسبت دهه کرامت توسط بنیاد بین المللی آبشار عاطفه ها ۲۱۰ سری جهیزیه به نوعروسان کردستانی اهدا شد.

 

ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم با تبریک ولادت امام رضا (ع) اظهار کرد: بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها در استان محروم کردستان زمینه ساز حرکات بزرگی در راستای محرومیت زدایی بوده است.

وی افزود: اهدای ۲۱۰ فقره جهیزیه به زوج های جوان کردستانی در این شرایط سخت اقتصادی، امری قابل تحسین است و از خداوند متعال برای بانیان این اقدام خیرخواهانه طلب عزت داریم.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: این اقدام جزو بهترین امور نیک و نوعی جهاد در راه خداست چرا که زمینه سلامت زندگی ۲۱۰ زوج و ۴۲۰ جوان کردستانی را فراهم کرده است.

ماموستا رستمی افزود: رحمت خداوند متعال شامل حال افرادی است که زکات پرداخت می کنند و صدقه اموال را در اختیار فقرا قرار می دهند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی یک پیکره هستند و اگر مشکلی برای یک فرد مسلمان پیش بیاید همه مسلمانان موظفند به یاری وی بشتابند.

ماموستا رستمی تصریح کرد: تعالی جامعه اسلامی و عزت روز افزون مسلمانان در گرو مشارکت و همدلی همگان است و خدا را شاکریم که همچنین موسسات و بنیادهای خیریه ای بانی حرکتی مهم شده اند.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: از صدر اسلام تاکنون مسلمانان با تکیه بر همدلی و اتحاد توانسته اند به پیشرفت و ترقی دست یابند لذا در این آیین مترقی مبحث ایثار و فداکاری دارای جایگاه ویژه ای است.

حیدرپور معاون پشتیبانی قرارگاه محرومیت زدایی بنیاد بین المللی آبشار عاطفه ها نیز در این مراسم اظهار کرد: امروز ۲۱۰ سری کمک جهیزیه به نوعروسان کردستانی اهدا می شود که ۳۰ مورد آن مربوط به شهرستان سنندج است.

وی افزود: مشکلات اقتصادی موجب افزایش سن ازدواج و افزایش آسیب های اجتماعی شده است لذا این بنیاد پس از یک اقدام پژوهشی و در مناسبت های مختلف

از تیر ۹۶ تا امروز هزار و ۵۲۸ سری کمک جهیزیه را از محل کمک های خیرین در سطح کردستان اهدا کرده است.

حیدرپور خاطرنشان کرد: این بنیاد در کردستان ۱۴ نمایندگی دارد و بیش از چهار هزار خانوار محروم را حمایت می کنیم.

وی افزود: بنیاد بین المللی آبشار عاطفه ها دارای ۸۰۰ نمایندگی در سطح کشور است و بیش از ۶۰۰ هزار خیر ثابت داریم و در سال قریب به ۱۰ هزار جهیزیه بین ۱۹ استان محروم توزیع می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کمک های ما تنها به جهیزیه محدود نشده و حمایت های معیشتی، درمانی، مسکن و آموزشی نیز در نقاط مختلف کشور انجام می دهیم.