امام جمعه سنندج گفت: انقلاب اسلامی ایران موجب خودکفایی کشور در عرصه های مختلف و توسعه متوازن در نقاط مختلف شد و همچنان برکات آن ادامه دارد.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه سنندج اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران موجب دگرگونی های بسیاری در کشور شد و بسیاری از نقاط محروم و دورافتاده کشور به برکت انقلاب از خدمات و امکانات بسیاری بهره مند شدند.

وی افزود: کاهش فاصله طبقاتی و حرکت به سوی توسعه متوازن نقاط مختلف ایران از جمله برکاتی است که انقلاب اسلامی ایران برای مردم کشورمان به ارمغان داشته است و همچنان برکات این انقلاب مردمی ادامه دارد.

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: امنیت، اقتدار و عزت کشورمان مرهون جانفشانی های شهدا و ایثارگران است و زنده نگه داشتن نام و یاد شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس برای همه ما یک وظیفه ملی است.

امام جمعه سنندج در ادامه خطبه‌های این هفته با اشاره به بارش سنگین برف و مشکلات به وجود آمده از این ناحیه برای شهروندان اظهار کرد: از نزدیک شاهد تلاش راهداری، هلال احمر، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیج، رسانه‌ها، خبرگراری ها و صدا وسیما، مسوولان و دستگاه‌های خدمات رسان بودیم و باید قدردان زحمات آنان باشیم.

وی افزود: خدمت به مردم از والاترین عبادات است و در آموزه های اسلامی بر این مهم تأکید شده است.

ماموستا رستمی در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از گران فروشی برخی اقلام مورد نیاز مردم توسط برخی کسبه و تعطیلی خودسرانه خبازی ها انتقاد کرد و گفت: این افراد باید وجدان خود را قاضی کنند و بدانند که در زمان گرفتاری مردمی نباید سو استفاده کنند.

وی همچنین از ذخیره بسیار زیاد نان توسط شهروندان، افزایش بی رویه کرایه تاکسی ها و گران‌فروشی و احتکار کالاها به عنوان اعمال ناپسندی نام برد که در این چند روز در سنندج مشاهده شد.

امام جمعه سنندج خواستار تغییر این رویه ناپسند در شهر سنندج شد و بر همکاری مردم و مسئولان برای مقابله با بحران ها تأکید کرد.

ماموستا رستمی در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته بر لزوم صرفه جویی در مصرف گاز و دیگر منابع در جامعه تأکید کرد.