رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان گفت: یک تانکر حامل سوخت بامداد شنبه در بلوار دکتر حسینی سنندج بر اثر برخورد با ۲ خودرو منفجر شد که در اثر این حادثه راننده آن جان خود را از دست داد.

به گزارش نوای آبیدر، سرهنگ برزو مرادی اظهار داشت: این تانکر بر اثر سرعت بالا یا خواب آلودگی به یک تانکر حامل کانتینر و اتوبوسی که در محل پارک شده بودند برخورد کرده و منفجر شد.

 

وی اضافه کرد: در این حادثه علاوه بر تانکر سوخت به ۲ دستگاه خودرو پارک شده در مسیر نیز آسیب وارد شد و با توجه به اینکه این خودروها سرنشین نداشتن تنها راننده تانکر بر اثر شدت جراحت جان خود را از دست داد.

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان گفت: در حال حاضر این بلوار برای پاکسازی بسته شده است و هیچ خودرویی از آن عبور نمی‌کند اما تا ساعاتی دیگر بازگشایی می‌شود.

 

بلوار دکتر حسینی که به عنوان کمربندی مورد استفاده قرار می‌گیرد محل عبور خودروهای سنگین است که چندین بار دیگر هم شاهد تصادف و حادثه برای این تانکرها بوده‌ایم. در سال ۱۳۹۷ هم بر اثر یک تصادف تانکر و اتوبوس در همین بلوار ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند.

 

این اتفاقات ساکنین محل را گله‌مند کرده است و از مسوولان استانی و شهری انتظار ایمن سازی بیشتر این بلوار را دارند.

 

تانکرهای سوخت که حامل نفتا هستند، از شهرستان مریوان وارد کردستان شده و از طریق جاده این استان مواد سوختی را به استان های جنوبی کشور منتقل می کنند، عبور این تانکرها از جاده استان کردستان معمولا با حوادث مختلفی از جمله سقوط در دره ها و تصادف با خودروهای دیگر همراه است.