رئیس شورای دور ششم شهر سنندج در خصوص ابهامات و تخریبهایی که علیه انتخاب سید انور رشیدی به عنوان شهردار سنندج در فضای مجازی صورت گرفته است اقدام به تشریح برخی مطالب در جمع خبرنگاران کرد.

به گزارش نوای آبیدر،‌ روز پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور، انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر سنندج نیز برگزار شد و در این انتخابات فرزاد زارعی به عنوان رئیس، عزت رضایی به عنوان نایب رئیس، سالار علی‌ویسی به عنوان دبیر و اسعد فریدی به عنوان خزانه‌دار شورای شهر سنندج در دور ششم انتخاب شدند.

همچنین در جلسه تحلیف اعضای شورای شهر سنندج و پس از رای گیری با ۹ رای مخالف اعضا، حشمت الله صیدی در سمت شهرداری سنندج ابقا نشد. پس از عدم ابقای شهردار، اعضای شورای شهر با ۹ رای موافق، علیرضا کاظمی مدیر شهرداری منطقه یک سنندج را با حفظ سمت، به عنوان سرپرست شهرداری سنندج انتخاب کردند.

شورای دور ششم از آنجا که اداره شهرداری سنندج با سرپرست برای مدت طولانی را آسیب می دانستند اقدامات و تصمیم گیری های انجام شده بر اساس تفکر جمعی در طول یک ماه گذشته برای انتخاب شهردار سنندج را عملیاتی کردند و با اکثریت آرا سیدانور رشیدی که سابقه ۱۴ سال عضویت در شورای شهر سنندج را دارد به عنوان شهردار جدید سنندج معرفی کردند.

بلافاصله پس از انتخاب رشیدی به عنوان شهردار سنندج که از جوانان بومی این شهر است، رسانه های معاند با هدایت افرادی در داخل سنندج و تعدادی از رسانه های داخلی همراه و همگام دولت قبلی به تخریب رشیدی در فضای مجازی پرداختند. رسانه های معاند از جنبه ترور شخصیتی او وارد شدند و رسانه های داخلی همسو با دولت دهم نیز عدم ارتباط تحصیلات او با جایگاه شهرداری را بهانه کردند.

فرزاد زارعی رئیس شورای شهر سنندج در جمع خبرنگاران استان به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار به موضوع انتخاب رشیدی به عنوان شهردار سنندج گریزی زد و گفت: فرصت یک ماهه به اعضای شورای دور ششم داده شد تا دو نفر توانمند و کارآمد و دارای برنامه را برای ریاست شهرداری سنندج معرفی کنند.

زارعی عنوان کرد: سرانجام اعضای شورا هجده نفر را معرفی کردند و از بین آنها هفت نفر دارای برنامه متناسب با امور شهرداری سنندج بودند و از بین این هفت نفر نیز چهار نفر به نفع رشیدی کناره گیری کردند و با توجه به برنامه های ارائه شده، اعضای شورا به این نتیجه رسیدند که بهترین فرد برای شهرداری سنندج سیدانور رشیدی است و به او رأی اعتماد دادند.

زارعی گفت: رشیدی چهار دوره در شورای سنندج عضو بوده است و قطعاً مشکلات شهر و شهرداری سنندج را خوب می شناسد و علاوه بر اینها ارتباط اجتماعی خوبی با مردم سنندج دارد و از این حیث بهترین انتخاب بوده است.

رئیس شورای شهر سنندج گفت: انتخاب شهردار سنندج مبتنی بر خرد جمعی بوده است و هیچ شخص حقیقی یا حقوقی برای شورا تصمیم گیری نکرده است که چه کسی را به عنوان شهردار انتخاب کنند.

وی بر باز بودن درب شورای شهر سنندج به روی خبرنگاران تاکید کرد و گفت: تصمیمات شورا برای مردم شفاف سازی می شود.

رئیس شورای شهر سنندج ابراز داشت: به دنبال توزیع عادلانه خدمت در سطح شهر و از جمله مقابله جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز هستیم و باید دستگاه های متولی نیز در این امر شورا و شهرداری را همراهی و حمایت کنند.

زارعی اولویت فعلی برنامه های شورای شهر سنندج را اتمام پروژه های نیمه تمام دور قبلی شورا و شهردار سابق خواند.