امام جمعه سنندج گفت: در سایه اتحاد و انسجام مردمی شاهد استقرار امنیت پایدار در کردستان هستیم و باید در این مسیر نسبت به توطئه های دشمنان هوشیار باشیم.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با تقدیر از حضور دشمن شکن مردم در راهپیمایی ضد اغتشاش روز دوشنبه اظهار داشت: مردم با بصیرت کردستان با حضور گسترده خود در این راهپیمایی صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند.

وی افزود: در سایه امنیت و آرامش می توان به توسعه و پیشرفت جامعه امیدوار شد و مردم با بصیرت کردستان این مهم را به خوبی می دانند.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: یک سری افراد محدود و ناآگاه با تحریک دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی طی چند روز اخیر دست به اقداماتی زدند که موجب اذیت و آزار عمومی و آسیب رساندن به اموال عمومی شدند.

ماموستا رستمی افزود: امیدواریم که دستگاه قضایی با این افراد فریب خورده با عطوفت اسلامی برخورد کند اما این افراد هنجار شکن نیز باید از این مسیر اشتباه فاصله گرفته و به جای دنباله روی از توطئه های دشمنان به فکر تعالی و آرامش جامعه باشند.

امام جمعه سنندج در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک حلول ماه ربیع الاول و مولود پیامبر اسلام به همه مسلمانان جهان اظهار داشت: انتظار داریم در جمهوری اسلامی ایران که منادی وحدت در جهان اسلام است برای تقویت پایه های وحدت در جامعه، روز ۱۲ ربیع الاول نیز به عنوان تعطیل رسمی در تقویم کشور لحاظ شود.

ماموستا رستمی افزود: تقویت پایه های وحدت در جامعه اسلامی وظیفه ای شرعی و ملی است و باید همه مردم و مسئولان نسبت به آن احساس مسئولیت نمایند.

امام جمعه سنندج در بخشی دیگر از سخنان خود به مبحث حجاب و عفاف از دیدگاه اسلام اشاره کرد و گفت: جوانان و نوجوانان ما باید با فلسفه وجودی حجاب و عفاف آشنا شوند و با مطالعه تاریخ به وقایع چندین دهه پیش کشور و مصیبت هایی که بر جامعه ما از طریق توطئه های هویتی دشمنان تحمیل شده است، پی ببرند.

ماموستا رستمی در پایان خطبه های این هفته از تلاش نیروهای نظامی و امنیتی در حفاظت از جان و مال مردم در مقابل اغتشاش گران تقدیر کرد و گفت: مردم همواره قدردان تلاش های نیروهای امنیتی و انتظامی هستند.