نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: کردستان دارای اماکن متعدد تاریخی و گردشگری است که باید این ثروت ملی حفاظت و مرمت شده و در راستای توسعه اشتغال در استان مورد توجه قرار گیرند.

به گزارش نوای آبیدر، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی روز پنج شنبه از اماکن تاریخی و زیرساخت های گردشگری سنندج بازدید کرد.
وی در حاشیه این بازدیدها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیدواریم که با رویکرد جدیدی که در میراث فرهنگی اتفاق می افتد شاهد اتفاقات خوبی در کردستان باشیم.
وی افزود: کردستان یکی از کهن ترین نقاط کشور بوده و اماکن و ظرفیت های بسیاری در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی و تاریخی دارد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تأکید بر حمایت بیشتر از پایگاه منظر فرهنگی هورامان اظهار کرد: ثبت جهانی هورامان فرصتی مغتنم برای معرفی فرهنگ، تاریخ و اصالت مردم کردستان و همه ایرانیان است.
حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی تصریح کرد: در آینده ای نزدیک با همراهی اعضای پایگاه منظر فرهنگی هورامان از تعدادی از روستاهای این منطقه بازدید خواهیم کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه سخنان خود به اشتغال زایی هتل های در حال ساخت در مرکز استان اشاره کرد و گفت: اشتغال زایی مستقیم برای حدود ۵۰۰ نفر در این دو هتل و فراهم کردن شغل به صورت غیر مستقیم برای صدها نفر دیگر امری قابل تحسین بوده و باید قدردان تلاش های سرمایه گذاران این پروژه ها بود.
حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: کردستان ظرفیت های بسیاری در حوزه تاریخی، طبیعی و گردشگری دارد که با برنامه ریزی درست می توان در راستای ارتقای اشتغال و معیشت مردم به کار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم بانک ها و ادارات متولی در این حوزه با تسهیل گری امور زمینه ساز تکمیل و راه اندازی هرچه سریع تر این پروژه های زیرساختی باشند.