فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: انتظار می رود رسانه ها در حوزه انتخابات مبحث اقناع سازی و همراهی با مردم را در اولویت های کاری خود قرار دهند.

به گزارش نوای آبیدر، سردار سید صادق حسینی عصر امروز در نشست هم اندیشی رسانه و انتخابات که با حضور جمعی از مدیران رسانه های استان در سنندج برگزار شد اظهار کرد: خرداد برای ما حوادث تلخ و شیرین بسیاری دارد و ماه برجسته ای در تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی افزود: از خرداد ۴۲ این ماه برای ما تاریخ ساز بوده است و یکی از این حوادث تلخ رحلت حضرت امام خمینی (ره) است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود اظهار کرد: یکی از قوه عاقله ای که می تواند دشمن را ضعیف کند ابزار رسانه است و در شرایط متفاوت سیاسی که در آن قرار داریم رسانه ها می توانند نقش مهمی را در راستای روشنگری عمومی ایفا کنند.

سردار حسینی خطاب به فعالان رسانه‌ای استان اظهار داشت: شما کنش‌گران و رصد گران جامعه هستید و کاملا می دانید که دشمنان انقلاب تلاش کردند که در کشور ما بحران سازی کنند و مردم را به اعتصاب و شورش تشویق کردند ولی از هیچکدام از توطئه‌هایشان نتیجه نگرفتند اما برای انتخابات وقت زیادی گذاشتند و تلاش می کنند یأس و ناامیدی را بر جامعه القا کنند.

وی افزود: از سرویس های جاسوسی غربی گرفته تا بنگاه های خبر پراکنی همگی به دنبال دلسرد کردن مردم هستند.

سردار حسینی تصریح کرد: همیشه جا به جایی قدرت ها در کشورهای مختلف مسائلی را به دنبال دارد که نمونه عینی آن را در آمریکا دیدیم.

وی افزود: مردم انتظار دارند که وضعیت مطلوب تر شود و در این مسیر باید رسانه ها به خوبی دغدغه های مردم را بازتاب دهند و مواضع کاندیداها را نیز منتشر کنند تا اصلح ترین فرد انتخاب شود.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: انتخابات ۱۴۰۰ تقابل بین اسلام و کفر و مقابله دشمنان با جمهوریت و استقلال کشورمان است.

سردار حسینی افزود: انتخابات امسال رقابت سیاسی محض نیست بلکه جنگ تمام عیار در برابر دشمنان است.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه اصحاب رسانه سنگین است و در این جنگ عقیدتی عظیم نیازمند مشارکت گسترده مردمی هستیم.

سردار حسینی افزود: در انتخابات چند روز گذشته مشارکت گسترده مردمی در سوریه در مقابل تجاوز دشمنان شکل گرفت و این همان گفتمان انقلاب، مقاومت و مرد میدان بودن است.

وی تأکید کرد: جریانی که در حال اجراست نقطه معیار آن شکست دشمن است و تعصب ایرانی حتما حماسه دیگری خلق خواهد کرد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: رسانه ها باید با هم افزایی به تولید محتوای مناسب در راستای روشنگری عمومی و افزایش مشارکت باشند.

سردار حسینی افزود: دشمنان به دنبال دو قطبی سازی هستند و عده ای هم از این امر منتفع می شوند لذا باید رسانه ها ضمن مقابله با این توطئه ها به امیدآفرینی در جامعه بپردازند.

وی تصریح کرد: جنگ اراده ها دشمن را مغلوب می کند و این مهم را در جنگ ۱۲ روزه غزه دیدیم.

 

اقناع سازی و همراهی با مردم اولویت رسانه ها در عرصه انتخابات باشد

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: انتظار داریم رسانه ها با محوریت این مهم به تولید محتوا و امید آفرینی بپردازند.

وی افزود: ظرفیت های بسیاری در کشور داریم که یک مدیریت جهادی برای بالفعل کردن این ظرفیت ها می خواهیم.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: حضور قوی مردم قدرت چانه زنی رئیس قوه مجریه را در عرصه بین المللی بالا می برد و آرا مردم به یک شخص به عنوان رئیس جمهوری هویت می دهد.

وی افزود: انتخاب رئیس جمهور و شوراها و سایر انتخابات برگرفته از آرا مردم است و رای همه یکسان است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: انتظار داریم انتظار داریم رسانه ها از سیاه نمایی پرهیز کنند و کارهایی هم که انجام شده است را بازگو کنند.

سردار حسینی افزود: بعد از مشارکت مردمی مبحث انتخاب فرد اصلح اهمیت دارد و باید یک فرد انقلابی، جهادی، میراث دار تدابیر امامین انقلاب و خون شهدا انتخاب شود.

وی تصریح کرد: باید فردی را انتخاب کنیم که وارد میدان شده و مشکلات و دغدغه های مردم را به صورت جدی پیگیری کند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در پایان سخنان خود اظهار کرد: رئیس جمهور شخص دوم مملکت است و همه مدیران مستقیم یا غیر مستقیم توسط رئیس جمهور انتخاب می شوند لذا امیدواریم در راستای روشنگری اقشار مختلف مردم شاهد حرکت انقلابی اصحاب رسانه باشیم.