ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج با تقدیر از برگزار کنندگان رزمایش کمک مومنانه گفت: اقدامات سپاه یک حرکت اسلامی و ایثاری بزرگ در راه کمک به نیازمندان است.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی عصر امروز در مراسم آغازین مرحله هفتم رزمایش کمک های مومنانه در سالن شهید ورمقانی سنندج با تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی به عموم مسلمین و آزادی خواهان جهان اظهار کرد: شهید سلیمانی مدافع شرف، کرامت و حیثیت کشور و دیدبانی با بصیرت بود.

 

وی افزود: نام و یاد این سردار والامقام برای همیشه در تاریخ ملت سرفراز ایران می درخشد و همه ایرانیان به داشتن چنین قهرمانانی افتخار می کنند.

 

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی چه موقع حیات و چه شهادتشان برای جهان اسلام مایه برکت بود و مسلمانان را از هر نوع قوم و مذهبی در کنار هم قرار داد.

 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نحوه شهادت ایشان رسوایی بزرگی را در سطح جهانی به وجود آورد.

 

ماموستا رستمی در ادامه سخنان خود با تقدیر از متولیان رزمایش کمک مومنانه اظهار داشت: اقدامات سپاه یک حرکت اسلامی و ایثاری بزرگ در راه کمک به نیازمندان است و ما را به یاد کمک انصار مدینه به مهاجران همراه رسول الله(ص) می اندازد.

 

وی افزود: انصار با ازخودگذشتگی اموال خود را به دیگران بخشیدند و الگویی عملی برای مسلمانان شدند لذا این فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی باید همواره در جامعه اسلامی زنده و پویا باشد.

 

ماموستا رستمی تاکید کرد: ما مدیون خون شهدا هستیم و باید ادامه دهنده راه این بزرگواران باشیم.

 

امام جمعه سنندج در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار کرد: شایستگی یک مدیر زمانی ثابت می شود که در خدمت مردم باشد لذا باید راه سردار سلیمانی را ادامه دهیم و نسبت به نیازمندان احساس مسئولیت کنیم.

 

وی افزود: مکتب ما صلح و دوستی و ایثار است و ایران اسلامی بر پایه مشورت، مساوات، عدالت و عمران و آبادانی بنا نهاده شده است و دشمنان از این امر خشمگین هستند.

 

وی تاکید کرد: باید همه ما در روز گرسنگی به داد گرسنگان برسیم و یتیمان و مسکینان جامعه را فراموش نکنیم.