مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون کردستانی ها به صورت میانگین در هر شبانه روز ۱۴۵ ترابایت اینترنت مصرف کرده اند که این میزان دو برابر میانگین سال گذشته است.

به گزارش نوای آبیدر، آزاد حکمت اظهار کرد: این افزایش مصرف اینترنت ناشی از بالا بودن استفاده از بستر فضای مجازی به ویژه برای آموزش در شبکه شاد و تدریس به دانش آموزان و دانشجویان است.

وی نوسان و قطعی و وصلی اینترنت را در برخی ساعات به دلیل ترافیک بالا در کشور اعلام و افزود: پهنای باند مصرفی اینترنت استان در حال حاضر ۲۲ گیگابایت بر ثانیه بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد قابل ملاحظه‌ای نشان می‌دهد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان یادآور شد: گاهی اوقات قطع و وصل‌هایی در اینترنت مشترکان اتفاق می‌افتد که با توجه به آمار بالای مشترکان و استفاده همزمان آنان، این موضوع طبیعی است.

حکمت تصریح کرد: با مساعدت شرکت مخابرات ایران اقدام به افزایش و توسعه ظرفیت Bras (تجهیز مدیریت و تخصیص IP) کردیم و با تامین و نصب تجهیزات لازم، پتانسیل تامین سرویس، یک و نیم برابر افزایش یافته و معادل ۵۰ درصد امکانات قبلی رشد داشته است.

وی به اجرای بیش از چهار هزار و ۳۵ کیلومتر شبکه فیبر نوری در استان اشاره کرد و گفت: فیبر نوری دارای کیفیت و پهنای باند بالا، قابلیت اطمینان و ایمنی، مقاومت بالاتر در برابر رطوبت و انعطاف‌ پذیرتر هستند که به همین دلیل قابلیت زمان بهره‌برداری و استفاده از آنها نسبت به سیم‌های مسی بیشتر است.

حکمت اعلام کرد: در حال حاضر ۵۸۶ هزار و ۴۱۲ شماره تلفن ثابت منصوبه، ۲ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۵۹۶ خط تلفن همراه و ١٦٨ هزار و ۵۷۲ پورت اینترنت خانگی مخابرات در کردستان وجود دارد.

انتهای پیام/