کاروان راهیان نور دانش آموزان سنندجی با بدرقه مسئولان استانی و شهرستانی عازم مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در شهرستان مرزی مریوان و سروآباد شد.

به گزارش نوای آبیدر، سرهنگ مرتضی میرآقایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج روز دوشنبه در آیین اعزام راهیان نور دانش آموزان سنندج اظهار کرد: راهیان نور استمرار راه و آرمان شهدای این سرزمین است.

وی افزود: کردستان معراج ۲۳ هزار شهید مهاجر و انصار است و دانش آموزان این کاروان بدانند که امروز قدم در خاکی خواهند نهاد که قدم به قدم آن معطر به نام و یاد شده‌است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اظهار کرد: شهدا راهگشای مسیر ما هستند و اردوهای راهیان نور اقدامی مهم در راستای آشنایی دانش آموزان با راه شهداست.

سرهنگ میرآقایی افزود: نسل جدید انقلاب که دفاع مقدس را ندیده است از طریق بیان راویان دفاع مقدس با رشادت ها و ایثارگری های شهدا آشنا می شوند و در این راستا سپاه سنندج با تمام توان و امکانات برای تسهیل امور آشنایی نسل جوان را سیره شهدا تلاش خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن جنگ فرهنگی و اقتصادی را رقم زده است و در این راستا وظیفه بسیجیان روشنگری در جامعه و جهاد تبیین است چرا که نظام اسلامی ایران خدمات ارزنده ای داشته است و باید این خدمات برای همه بازگو شود.

سرهنگ میرآقایی اعلام کرد: این کاروان متشکل از ۱۳۲ نفر از دانش آموزان پسر بوده و به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در شهرستان مریوان و سروآباد اعزام می شوند.

وی افزود: در روزهای آتی کاروان های دیگری از شهرستان سنندج عازم مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در غرب کشور خواهد شد.

کنعانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج نیز در این مراسم اظهار کرد: آموزش ما تنها در کلاس های درس نیست و بدون شک اردوهای راهیان نور یک کلاس بزرگ تربیتی و فرهنگی است.

وی افزود: شهدا همواره مایه افتخار ما هستند و تأسی از راه و آرمان این بزرگواران زمینه ساز عزت و تعالی همیشگی ماست.

این سفر بزرگداشت شهدا و محفلی برای قدردانی از رشادت های این بزرگواران است و امیدواریم دانش آموزان حاضر در اردوهای راهیان نور بیشترین بهره فرهنگی و معنوی را از این اردوها بگیرند.