مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: برای نجات جان ۱۱ کوهنورد که در کوه‌های منطقه کلاترزان شهر سنندج در برف گرفتار شده‌اند ۲ تیم عملیاتی و تخصصی کوهستان از این جمعیت اعزام شدند.

به گزارش نوای آبیدر، پیام جلالی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه بارش برف و کولاک سنگینی که روز دوشنبه در استان کردستان شاهد بودیم امروز با خبر شدیم که ۱۱ نفر کوهنورد غیرحرفه‌ای در کوه های منطقه کلاترزان از اطراف شهر سنندج در برف و کولاک گرفتار شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه وضعیت این کوهنوردان به دلیل تمام شدن آذوقه و سرما بغرنج اعلام شده است افزود: ما درصدد بودیم به صورت امداد هوایی برای نجات جان این افراد اقدام کنیم اما با توجه به شرایط منطقه مسیر نشد و به صورت زمینی ۲ تیم از این جمعیت برای امدادرسانی به کوهنوردان گرفتار در برف و کولاک اعزام شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان تاکید کرد: با توجه به بارش سنگین برف و کولاک اخیر، در حال حاضر شرایط برای کوهنوردی مساعد نیست و توصیه می‌کنیم که مردم به کوه‌های اطراف شهر نروند.
جلالی اظهار داشت: طی ۷۲ ساعت گذشته و با بروز برف و کولاک در استان بیش از هزار و ۸۰۰ نفر از مسافران محورهای مواصلاتی استان کردستان توسط جمعیت هلال احمر اسکان داده شده اند.