مدیر مرکز جمع آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج گفت: در راستای حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی و افراد بی سرپناه و کارتن خواب هرشب 80 نفر در دو گرمخانه سطح شهر اسکان داده می شوند.

به گزارش نوای آبیدر، صلاح الدین وکیلی اظهار کرد: هر ساله با آغاز فصل سرما و در راستای حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی طرح اسکان افراد بی سرپناه و کارتن خواب اجرا می شود.

وی بیان کرد: از آبان ماه سالجاری طرح اسکان افراد بی سرپناه در گرمخانه این شهرداری واقع در چهار راه انقلاب سنندج آغاز شده است.

وی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و دستورالعمل های ابلاغی مبنی بر رعایت بهداشت در گرمخانه ها و همچنین جلوگیری از تجمع افراد کارتن خواب در گرمخانه اقدامات لازم در خصوص راه اندازی دومین گرمخانه هم صورت گرفت.

وکیلی اعلام کرد: از ابتدای دی ماه سالجاری دومین گرمخانه شهرداری هم واقع در خیابان ۱۷ شهریور فعالیت خود را آغاز نموده و شبانه از ظرفیت این دو گرمخانه جهت اسکان افراد بی سرپناه استفاده می شود.

وی از اسکان ۸۰ نفر افراد بی سرپناه و کارتن خواب در دو گرمخانه شهرداری در سطح شهر خبر داد و گفت: با مصوبه شورای شهر تمهیدات لازم برای تهیه یک وعده غذای گرم برای افراد اسکان داده شده صورت گرفته است.

وکیلی افزود: از افراد بی سرپناه در گرمخانه تست تب سنجی گرفته می شود و تمامی اطلاعات آنها هم ثبت خواهد شد.

وی از شهروندان در خواست کرد که در صورت مشاهده افراد بی سرپناه در معابر شهری با شماره تماس ۳۳۲۷۸۸۰ جهت جمع آوری و انتقال آن ها به گرمخانه تماس حاصل بگیرند.