شهردار سنندج از آغاز اسکان افراد بی سرپناه در گرمخانه‌های شهرداری خبر داد و گفت: در حال حاضر دو گرمخانه فعال در سطح شهر وجود دارد که در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی باید تعداد گرمخانه ها در نقاط مختلف سطح شهر افزایش پیدا کند.

سیدانور رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار نوای آبیدر اظهار کرد: یکی از وظایف شهرداری‌ها در فصل سرما در راستای حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی، اسکان افراد بی‌سرپناه در سطح شهر است و شهرداری به منظور حمایت از این قشر آسیب‌دیده نسبت به اسکان آنان اقدام خواهد کرد.

وی گفت: شهرداری سنندج هم اکنون دو گرمخانه فعال دارد که یکی از این گرمخانه‌ها در خیابان ۱۷ شهریور و دیگری در چهار راه انقلاب واقع شده است.

شهردار سنندج عنوان کرد: این دو گرمخانه در حاضر ظرفیت اسکان ۹۰ نفر از افراد بی‌سرپناه را دارد.

وی اظهار داشت: با توجه به فصل سرما و برودت هوا از هفته گذشته اسکان افراد بی‌سرپناه آغاز شده و تمهیداتی برای جمع‌آوری و اسکان این افراد صورت گرفته است.

رشیدی اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از شیوع این بیماری پیگیر افزایش گرمخانه ها در سطح شهر هستیم.

وی عنوان کرد: به مدیران شهرداری مناطق تاکید شده که اماکنی را در نقاط مختلف سطح شهر شناسایی و در صورت تایید نسبت به تملک یا اجاره و تجهیز آن جهت راه‌اندازی گرمخانه اقدام نمایند.

شهردار سنندج یادآور شد: اکیپ جمع‌‌آوری این شهرداری بصورت شبانه نسبت به جمع‌آوری افراد بی‌سرپناه و کارتن‌خواب اقدام نموده و پس از ثبت اطلاعات آنها این افراد در این گرمخانه‌ها اسکان داده می‌شوند.

شهردار سنندج از شهروندان درخواست کرد، در صورت مشاهده افراد بی‌سرپناه در سطح شهر می‌توانند با سامانه ۱۳۷ و یا با شماره تلفن ۳۳۲۲۷۸۸ در راستای جمع‌آوری این افراد تماس بگیرند.