امام جمعه سنندج گفت: توجه هرچه بیشتر به رفع نیازهای معلمان زمینه ساز توسعه فرهنگی و اجتماعی کشور و تقویت همه عرصه هاست لذا باید مسئولان در این خصوص اقدام جدی کنند.

به گزارش نوای آبیدر ،ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با تبریک روز معلم به این قشر فرهیخته اظهار کرد: در آموزه های اسلامی هیچ ارزشی بالاتر از علم و آگاهی نیست و خداوند متعال مسلمانان را به کسب علوم و فنون مختلف سفارش کرده است.

وی افزود: معلمان با ایثار و فداکاری ده ها سال از زندگی خویش را برای تعلیم و تربیت فرزندان ما فدا می کنند و باید همه ما قدردان این خدمات و ایثارگری ها باشیم.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: از همه دستگاه های اجرایی و مسئولان و تصمیم گیران انتظار می رود که برای رفع دغدغه های معیشتی معلمان را در اولویت قرار دهند چرا که توسعه فرهنگی و اجتماعی بدون ارتقای کیفیت زندگی معلمان امکان پذیر نخواهد بود.

ماموستا رستمی از تلاش ها و خدمات معلمان در دوران کرونایی تقدیر کرد و گفت: امیدواریم که دغدغه های معیشتی این قشر خدوم هرچه زودتر رفع شود چرا که همه اقشار جامعه مدیون خدمات معلمان هستند.

امام جمعه سنندج در ادامه خطبه‌های این هفته از امنیت به عنوان نعمتی بزرگ یاد کرد که خداوند متعال به مردم ایران ارزانی داشته است.

ماموستا رستمی افزود: باید همه ایرانیان با انسجام و اتحاد از امنیت پایدار کشور محافظت کنند و این امر را یک وظیفه شرعی و ملی بدانند.