دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: قوم کرد جزوی از فرهنگ و تمدن ایران اسلامی بوده و مایه افتخار همه ایرانیان هستند لذا انتظار می رود دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه سنندج ارتباطات و تعاملات خود با اقلیم کردستان عراق را تقویت کند.

به گزارش نوای آبیدر، حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری روز چهارشنبه در جمع اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه سنندج اظهار کرد: از مجموعه دانشگاه مذاهب اسلامی برای ارتقای شعبه کردستان تقدیر می کنیم و امیدواریم ظرفیت پذیرش این دانشگاه افزایش یابد.
وی افزود: انسان در روزگار جدید همواره باید به فکر ارتقای علم خویش باشد و طلب علم فریضه ای بر هر فرد مسلمان است و دانشگاه مذاهب اسلامی را برای ایجاد پل بین فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی و تربیت دانشمندان مسلمان تشکیل داده ایم.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: افتخاری است که در کردستان عزیز شاهد فعالیت شعبه ای از دانشگاه مذاهب اسلامی هستیم، استانی که محفل علماو رشیدمردان و شیرزنانی است که برای حفاظت از آرمان های والای انقلاب اسلامی جان خود را فدا کرده اند.
حجت الاسلام شهریاری افزود: ما این منزلت کسب دانش را مرهون جانفشانی شهدای کردستان هستیم و در این استان شاهد همزیستی مسالمت آمیز پیروان مذهب تشیع و تسنن هستیم که کردستان از این لحاظ در کشور الگوست.
وی خاطرنشان کرد: افتخار می کنیم که قوم کرد جزوی از فرهنگ و تمدن ایران است و اتحاد مثال زدنی برای اهل سنت و اهل تشیع در کردستان وجود دارد.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: کردستان در صحنه جهاد، توسعه اقتصادی و گسترش عدالت همواره پیشرو بوده و جزو استان هایی است که در اقتدار ملی ایرانیان سهم ویژه ای داشته و دارد.
حجت الاسلام والمسلمین شهریاری افزود: ما امروز سفری به کردستان داریم که در این سفر بنا داریم که فرصت هایی که در این استان برای توسعه علم و دانش و تقویت اتحاد بین مذاهب و اقوام کشور است را تقویت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم دانشگاه مذاهب شعبه کردستان ارتباط خود را با اقلیم کردستان گسترش دهد و موجبات همکاری و تعامل با کردستان عراق بیشتر شود و نشان دهیم که ملت های مسلمان می توانند در کمال آرامش به توسعه روابط فرهنگی و اقتصادی بپردازند.
عثمان یوسفی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی سنندج نیز در این نشست اظهار کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه سنندج پیرو منویات رهبر معظم انقلاب در سفر پر خیر و برکت شان به کردستان در سال ۸۸ شاهد پیگیری احداث دانشگاه مذاهب بودیم که از سال ۸۹ این دانشگاه شروع به کار کرده و هم اکنون در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجویان از سراسر کشور و اقلیم کردستان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
وی اعلام کرد: تاکنون در حوزه فقه شافعی ۹۶ نفر و فقه جعفری ۱۱۱ نفر فارغ التحصیل داشته ایم و ۳۷ نفر طلاب اهل سنت و اهل تشیع در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش داشته ایم که ۲۶ نفر آن ها فارغ التحصیل شده اند.
در ادامه این نشست نیز تعدادی از دانشجویان و اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه سنندج به بیان دغدغه های علمی، فرهنگی و اجتماعی خود پرداختند و از دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برای حمایت از این دانشگاه تقدیر کرده و خواستار تقویت حمایت های زیرساختی از این مرکز آموزشی شدند.