تزریق واکسن کرونا در استان کردستان با استقبال خوب مردم روبرو شده، واکسنی که با نگاه به توانمندی‌های داخلی، تولید شد و خوشبختانه در مقایسه با دیگر واکسن‌های موجود در بازار عملکرد خوبی داشته است.

به گزارش نوای آبیدر، یکی از موضوعات مهم مطروحه از همان ابتدای شیوع کرونا تاکنون مقوله واکسن است که به اعتقاد بسیاری کارشناسان بهداشتی و درمانی، می‌تواند دست کم از مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا جلوگیری کند لذا شرکت‌های داخلی با توانمندی متخصصان داخلی خود تلاش کردند تا واکسن مقابله با بیماری کرونا را تولید کنند.

 

در این بین ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) نیز مانند دیگر مسائل پیشگامی خود را به اثبات رسانید و در زمینه تولید واکسن برکت توانست گام‌های اساسی بردارد. واکسنی که به اعتقاد بسیاری کارشناسان چیزی از نمونه‌های مشابه خارجی کم نداشته و حتی عوارض آن نیز کمتر است.

اعتماد مردمی

دریافت واکسن کرونای برکت توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی نشان از اعتماد معظم‌له به تولید داخلی و دستان متخصصان ایرانی دارد،  مقوله‌ای که نقطه عطفی در واکسیناسیون کرونا محسوب می‌شود و توانست مقبولیت این تولید داخل را بیش از گذشته کند.

ابراهیم قادری معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی با بیان اینکه استقبال مردم استان کردستان از واکسن برکت خوب بوده است، گفت: مردم همچنان تقاضای این واکسن را دارند.

وی با بیان اینکه توزیع واکسن بین دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت کشوری صورت می‌گیرد، تاکید کرد:  تا الان ۴۲ هزار دوز واکسن ب برکت به استان کردستان تحویل داده شده است که ۷ هزار واکسن آن برای دوز دوم و مابقی تزریق شده است و این نشان از استقبال خوب مردم از این نوع واکسن را می‌دهد.

واکسنی که نماد داشته‌های ایران اسلامی است

یکی از بانوان کُردستانی در یکی از مراکز تزریق واکسن اصرار به واکسن برکت دارد و گفت:  وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی واکسن برکت را دریافت کردند نشان دادند که اعتماد به تولید داخلی دارند از سوی دیگر مسئولان نیز اعتماد کامل را به محصولی که تولید کرده، دارند لذا ما نیز به نشانه حمایت از تولید ملی واکسن را دریافت کردیم.

وی با بیان اینکه این واکسن عوارضی هم نداشته است، بیان کرد: خوشحال هستیم که دست توانمند دانشمندان و متخصصان ما توانسته واکسن بومی کرونا را تولید کند و نام ایران اسلامی را در کنار کشورهای دارای فناوری تولید واکسن قرار دهد از سوی دیگر باید گفت واکسنی که نماد داشته‌های ایران اسلامی است.

شایعات مضحک هستند

یکی از کسانی که واکسن برکت را تزریق کرده نیز گفت: پس از تزریق واکسن برعکس همسرم که دو روز در خانه به دلیل استفاده واکسن خارجی تب کرد، اصلاً هیچ حالت ناخوشایندی نداشتم لذا بسیار راضی هستم و به همه نیز توصیه کرده‌ام که واکسن برکت را تزریق کنند.

به هر صورت باید گفت واکسن برکت نماد خواستن ایرانیان است که هرچند با مشکلات زیادی روبرو شد اما توانست جای خود را در میان واکسن‌های کرونا باز کند. مردم استان کردستان نیز با استقبال خوب از این واکسن توقع دارند که تولید آن افزایش و سهمیه استان نیز ارتقا یابد.

انتهای پیام