معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، گفت: 6 هزار و 850 دُز واکسن برکت به استان کردستان اختصاص داده شده که بیش از 4 هزار دُز آن دیروز وارد استان شد.

دکتر ابراهیم قادری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با بیان اینکه خوشبختانه شاهد استقبال گسترده شهروندان عزیز کُردستانی از واکسن ساخت کشورمان هستیم اظهار داشت: ۶ هزار و ۸۵۰ دُز واکسن برکت به استان کردستان اختصاص داده شده بود که روز گذشته ۴ هزار و ۵۰۰ مورد از آن وارد استان شد و تا الان ۱۵۹ مورد از این نوع واکسن به گروه های هدف تزریق شده است.


وی با اشاره به اینکه بیشترین استقبال از دریافت واکسن در شهرهای قروه، بیجار، سنندج، دیواندره و دهگلان بوده، اضافه کرد: ساکنان دیگر شهرهای استان که استقبال کمتری داشته‌اند باید هرچه سریعتر نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند چرا که با احتمال اوج‌گیری دوباره بیماری از اواخر تیرماه، خطر این شهرها، از جمله مریوان، سرواباد و بانه را تهدید می‌کند.


وی در پایان خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم شد و افزود: با توجه به ارزیابی های صورت گرفته متاسفانه شیوع مجدد ویروس کرونا در استان کردستان آغاز شده است و انتظار می رود که مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی از شیوع مجدد این ویروس به جد جلوگیری کنند.