رئیس کل دادگستری استان کردستان از احیای کارخانه نساجی سنندج با ورود ویژه این نهاد خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر، حجت الاسلام والمسلمین حسینی پنج شنبه شب در بازدید دو ساعته از کارخانه نساجی سنندج، اظهار داشت: محور ستاد اقتصاد مقاومتی بحث تولید است و دستگاه قضایی استان کردستان به صورت جدی به دنبال حمایت واقعی از تولید است.
وی افزود: ستاد اجرایی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با دقت تمامی ابعاد مشکلات کارخانجات و شرکت‌های تولیدی استان را بررسی می‌کند و تا حد امکان از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری می کند.
رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان به ذکر محورهای اصلی فعالیت این ستاد پرداخت و افزود: میزان اشتغال واقعی واحدهای اقتصادی برای جامعه، امکان احیای مجدد واحد تولیدی، ارزیابی و بررسی میزان فعالیت و توانمندی مدیران واحدهای تولیدی در راستای حمایت از تولید و حفظ حقوق بیت المال و اختصاص تسهیلات دولتی و بانکی در محل صحیح خود، از محورهای اصلی این ستاد است.
حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: متأسفانه قریب به دو سال است که کارخانه نساجی سنندج تعطیل بود و با ورود کمیته عالی کارشناسی ستاد اقتصاد مقاومتی استان، هم اکنون ۵۸ نفر در این مجتمع تولیدی به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار شده اند.
وی افزود:در صورت احیای کامل این کارخانه و رفع موانع پیش رو، میزان اشتغال مستقیم در این مجتمع در ۶ ماهه سال آینده به بیش از ۱۲۰ نفر خواهد رسید و توان صادرات به کشورهای همسایه و رقابت با تولیدات سایر کشورهای منطقه را نیز خواهد داشت.
حجت‌الاسلام حسینی اظهار کرد: دستگاه قضایی اگر در جایی با سستی و اهمال مسئولی در زمینه وظایف محوله مواجه شود با قاطعیت در موضوع دستورالعمل ترک فعل مدیران وارد شده و با هیچ احدی در این زمینه مماشات نخواهد کرد.
رئیس کل دادگستری استان کردستان تأکید کرد : دستگاه قضایی استان تمام توان خود را برای تحقق مانع زدایی‌ها و حمایت واقعی از تولید در استان بکار خواهد گرفت.
شایان ذکر است که کارخانه نساجی شین بافت استان کردستان واقع در شهرک صنعتی سنندج از سال ۱۳۶۷ با تولید انواع پارچه های پنبه ای، الیاف مصنوعی و متقال خام فعالیت خود را آغاز کرده بود و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و تولید محصولات پارچه های تخت باف تار و پودی برای تولید لباسهای مانتویی، کت و شلوار و … در راستای تولید ملی گام بر می داشت که دو سال پیش فعالیت این کارخانه متوقف شد و امروز فعالیت خود را دوباره آغاز کرد.