رییس اداره ورزش و جوانان سنندج گفت: ۲ زمین چمن مصنوعی در نواحی منفصل شهری ننله و نایسر سنندج احداث می‌شود.

به گزارش نوای آبیدر،فردین ورمقانی اظهار داشت: زمین ورزشی در ناحیه منفصل شهری ننله موجود بود که تصمیم بر این گرفته شد که به زمین چمن مصنوعی فوتبال تبدیل شود.

وی با بیان اینکه با توجه به تراکم جمعیت در ننله و حضور جوانان مشتاق تصمیم به ساخت زمین چمن مصنوعی گرفته شد افزود: این زمین به مساحت ۸۰۰ مترمربع است و ۵۰۰ میلیون تومان برای ساخت آن در نظر گرفته شده است.

ورمقانی با اشاره به اینکه فراخوان برای انتخاب پیمانکار منتشر شده است اضافه کرد: در ناحیه منفصل شهری نایسر هم به دنبال تامین یک زمین مناسب برای ساخت زمین چمن مصنوعی هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲ زمین چمن مصنوعی استاد محمد علی خشنودی استادیوم ملک نیا هم با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال در حال بازسازی است یادآور شد: این ۲ چمن به همت اداره کل ورزش و جوانان کردستان تحت نظر گروه نظارت بر اماکن ورزشی استان بازسازی می‌شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان سنندج گفت: با توجه به اینکه تمرینات مدارس فوتبال و باشگاه‌های ورزشی به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده و مدت زمانی این زمین‌های چمن مصنوعی دچار نقص بوده است تصمیم به بازسازی آنها گرفته شد.

ورمقانی تاکید کرد: ساخت و بازسازی زمین‌های چمن مصنوعی در راستای حفظ و توسعه اماکن ورزشی بویژه در حواشی شهرها صورت می‌گیرد.