به گزارش نوای آبیدر، روز سه شنبه آخرین قطعات ریل در مسیر راه آهن همدان-سنندج تکمیل شد و به صورت رسمی از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی اتمام این عملیات زیربنایی اعلام شد. خیرالله خادمی در این مراسم اظهار کرد: با اتمام این پروژه شاهد تحولی بزرگ در حوزه اقتصادی و زیربنایی در […]

 

به گزارش نوای آبیدر، روز سه شنبه آخرین قطعات ریل در مسیر راه آهن همدان-سنندج تکمیل شد و به صورت رسمی از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی اتمام این عملیات زیربنایی اعلام شد.

خیرالله خادمی در این مراسم اظهار کرد: با اتمام این پروژه شاهد تحولی بزرگ در حوزه اقتصادی و زیربنایی در استان کردستان خواهیم بود.

وی با تقدیر از پیمانکاران این پروژه افزود: میانگین ریل گذاری سالانه در کشور ۱۵۰ کیلومتر است که خوشبختانه طی شش ماه اخیر شاهد ریل گذاری ۸۰ کیلومتری در مسیر همدان- سنندج بودیم و این مهم با تلاش شبانه روزی نیروها محقق شده است.

خادمی ابراز امیدواری کرد که با تکمیل این پروژه در نزدیک ترین زمان ممکن شاهد تردد مسافران در ایستگاه سنندج باشیم.

استاندار کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: در سه سال اخیر بیش از هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است و از تمامی پیمانکاران و نیروهایی که در این خصوص مشارکت داشتند تقدیر خواهیم کرد.

بهمن مرادنیا افزود: اتمام این پروژه نتیجه تلاش همگانی بوده و مختص یک فرد یا گروه خاصی نیست و تنها هدف این پروژه تسریع در روند توسعه کردستان عزیز بوده است.

وی از همراهی خبرنگاران استان در راستای امیدآفرینی به مردم و تسریع در روند امور تقدیر کرد.