استاندار کردستان گفت: انتظار داریم که مدیران برای رفع دغدغه معیشتی مردم نسبت به کنترل بازار همت بیشتری داشته باشند و حقوق تولید کننده و مصرف کننده را در نظر بگیرند.

به گزارش نوای آبیدر ،اسماعیل زارعی‌کوشا روز شنبه در جلسه تنظیم بازار استان در سنندج اظهار کرد: طرح های خوبی در وزارت صمت برای حذف واسطه ها شروع شده که امیدواریم این مهم در سطح کشور کامل شود.
وی افزود: به دلیل نظارت های ضعیف متاسفانه مردم متضرر شده اند و انتظار می رود این مهم در استان با جدیت پیگیری شود و مردم بتوانند کالاها را با کمترین قیمت خریداری کنند.
استاندار کردستان تصریح کرد: تیم های جدید مدیریتی در صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی باید ریشه یابی کنند که چرا نرخ تورم در کردستان بالاست.
زارعی کوشا افزود: گزارش های آماری ارائه شده باید تحلیلی باشد و باید مدیران متولی امر اشرافیت کامل بر قیمت های بازار داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: نباید تناقضی بین واقعیت بازار و آمارو ارقام جلسات استانی باشد.
استاندار کردستان اظهار داشت: انتظار داریم که مدیران برای رفع دغدغه معیشتی مردم نسبت به کنترل بازار همت بیشتری داشته باشند و حقوق تولید کننده و مصرف کننده را در نظر بگیرند.
زارعی کوشا تأکید کرد: باید بازطراحی را در مدیریت و تنظیم قیمت بازار کردستان داشته باشیم.
وی افزود: به گزارش هایی که امروز در این جلسه داده شد اکتفا نمی کنیم و به صورت مستقیم از وضعیت قیمت ها در بازار بازدید می کنیم و در این راستا نیز انتظار داریم رسانه ها هم ما را یاری کنند.
زارعی کوشا تصریح کرد: امنیت روانی جامعه باید خیلی جدی گرفته شود و اگر یک رسانه رسمی یا غیر رسمی امنیت روانی جامعه را به خطر می اندازد باید پیگیری شود و از طریق قضایی برخورد شود.
وی افزود: انسجام و هماهنگی خوبی بین دستگاه قضایی و اجرایی وجود دارد و این یک ظرفیت بسیار خوب است که نتیجه آن باید آرامش بیشتر به مردم است.
استاندار کردستان خاطر نشان کرد: کیفیت میوه شب عید بسیار مهم است و هنگامی که خریدار رغبت پیدا نکند که خریداری کند تلاش ها بی ثمر خواهد شد.
وی در پایان اظهار داشت: در حوزه تنظیم بازار باید بیشترین تسهیلات از نظر تأمین برای مصرف کننده باشد و مبحث روستاها نیز مورد غفلت واقع نشود.