معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت: استفاده از کرسی برقی غیر استاندارد باعث آتش‌سوزی و وارد شدن خسارت زیاد مالی به یک منزل مسکونی در نایسر شد.

به گزارش نوای آبیدر، صالح زندی روز پنجشنبه اظهار داشت: معمولا در فصل زمستان شهروندان زیادی برای گرم کردن منزل خود از کرسی استفاده می‌کنند و بسیاری از المنت‌های استفاده شده برای گرم کردن این کرسی‌ها استاندارد نیست و به صورت مرتب اتوماتیک نمی‌کند از همین رو گرمای زیادی تولید کرده و برخی اوقات باعث وقوع آتش‌سوزی می‌شود.

وی افرود: عصر دیروز در پی تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر آتش سوزی یک منزل مسکونی واقع در ناحیه منفصل شهری نایسر، آتش نشانان ایستگاه این ناحیه بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

زندی اضافه کرد: علت آتش سوزی این منزل مسکونی استفاده از کرسی برقی غیر استاندارد بود و آتش‌نشانان نسبت به اطفای حریق این خانه اقدام کردند.

وی یادآور شد: در این حادثه کسی آسیب ندید ولی خسارت زیادی به این منزل مسکونی وارد شد.
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج تاکید کرد: در زمان خرید کرسی و بخاری برقی دقت شود، استاندارد باشد، ضمن اینکه کرسی را بر روی چهار پایه‌ای با ابعاد مناسب گذاشته به نحوی که لوازم قابل اشتعال اطراف با فاصله ایمنی و دور از حرارت آن قرار گرفته باشد.

وی گفت: لازم است برای کرسی برقی از یک پریز جداگانه جهت تامین برق استفاده و حفاظ توری روی المنت کرسی برقی را به هیچ وجه از آن جدا نکنید.