به گزارش نوای آبیدر، محمدباقر نوبخت صبح امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی مجموعه هفت باغ سنندج اظهار داشت: این مجموعه با سیاست‌های کلی و برنامه‌های دولت هماهنگی و همپوشانی لازم را دارد و می تواند در کنار ارتقای مباحث فرهنگی و بازآفرینی شهری، اشتغال زایی را به دنبال داشته باشد. وی افزود:‌ با فراهم […]

به گزارش نوای آبیدر، محمدباقر نوبخت صبح امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی مجموعه هفت باغ سنندج اظهار داشت: این مجموعه با سیاست‌های کلی و برنامه‌های دولت هماهنگی و همپوشانی لازم را دارد و می تواند در کنار ارتقای مباحث فرهنگی و بازآفرینی شهری، اشتغال زایی را به دنبال داشته باشد.

وی افزود:‌ با فراهم کردن زیرساخت های شهری علاوه بر کاهش دغدغه های شهروندان زمینه برای توسعه اشتغال و سرمایه گذاری هم فراهم می شود لذا در این راستا برنامه‌های تعریف شده دولت برای هر استان چند بعدی است و در کنار دیگر اهداف مبحث اشتغال نیز دنبال می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: دولت برای هر شهر، هفت طرح را پیگیری می‌کند که بازآفرینی شهری از جمله این طرح هاست و از شهرهایی که چنین طرح‌هایی را دارند انتظار ارائه طرح عملیاتی داریم چرا که اعتبار لازم در صورت ارائه برنامه مشخص و تدوین شده تخصیص داده می شود.

نوبخت افزود: در چند سال گذشته تبصره ۱۸ را در قالب لایحه بودجه ارائه کرده‌ایم که تبصره ویژه ای است و با کمک گرفتن از تبصره ۱۴ منابعی برای اشتغال اختصاص یافته است.

وی از پروژه ایجاد هفت باغ در سنندج به عنوان ایده ای مناسب یاد کرد و از مجریان این طرح خواست که طراحی و برآوردهای لازم را انجام دهند تا در زمره طرح های مورد حمایت این سازمان قرار گیرد.

طرح پیشنهادی مجموعه هفت‌باغ، ۳۴ هکتار وسعت دارد و انبار قدیمی غله سنندج، قبرستان تاریخی تایله این شهر و چند ساختمان قدیمی ادارات در خیابان اکباتان و بلوار ارشاد این شهر را در بر خواهد گرفت.