معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون ۷ مرحله واکسن علیه ویروس کرونا به استان اختصاص یافته است وتزریق آن برای گروه های در معرض خطر که از سوی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی کشور شناسایی شدند در نظر گرفته شده است.

به گزارش نوای آبیدر، ابراهیم قادری اظهار داشت:تمام واکسنها برای گروه سنی ۱۸ سال به بالا شامل پرسنل بهداشت ودرمان،بیماران خاص،پاکبانان ، جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد و اعضای نظام پزشکی تزریق شده و ادامه دارد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر تمام واکسنهای اختصاص یافته وارداتی است و ساخت کشورهای کره جنوبی، روسیه، چین و هند است.

 

وی با اشاره به نوع واکسن های در نظر گرفته شده برای تزریق در استان افزود:این نوع واکسنها شامل نوع اسپوتینک،سینوفارم ، بهارات و آسترازنکااست.همچنین تاکنون ۱۱ هزار و ۱۹۲ نفر علیه بیماری کووید ۱۹ در سطح استان کردستان واکسینه شدند.

 

قادری با اشاره به اینکه سرعت واکسیناسیون در استان وابسته به در دسترس بودن مقادیر کافی واکسن آن است،اذعان داشت: مردم برای دریافت واکسن کرونا می توانند از طریق رسانه هایی مانند صدا و سیما و فراخوان های تلفنی که دانشگاه علوم پزشکی کردستان خواهد داشت به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند و نیازی به مراجعه خودسرانه به این مراکز وجود ندارد.