استاندار کردستان عنوان کرد: برای انتقال آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج تامین اعتبار ۷۷۰ میلیارد تومانی انجام شده است.

به گزارش نواي آبيدر، اسماعیل زارعی‌کوشا در جلسه بررسی پروژه احداث خط انتقال آب از سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج که با حضور مجری طرح سدهای آزاد و ژاوه برگزار شد، گفت: تاکنون ۴۷۰ میلیارد تومان به صورت نقد و اسناد خزانه به پروژه انتقال آب به سنندج تزریق شده و ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز تامین شده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون همه اعتبار مورد نیز این طرح مهم تامین شده است، ابراز امیدواری کرد: پیمانکار پروژه که دارای رکوردهای قابل تحسین در اجرای پروژه‌های آبرسانی در کشور است بتواند در کمترین زمان ممکن این طرح را به اتمام برساند.

زارعی‌کوشا درخواست مردم برای رفع طعم و بوی آب سنندج را خواسته‌ای برحق دانست و افزود: در شرایط دشوار اقتصادی کشور همه تلاش خود را برای تامین اعتبار این پروژه به کار گرفتیم و امروز بحمدالله در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

استاندار کردستان اضافه کرد: هم‌اکنون دغدغه رفع مشکل آب سنندج به یکی از مهمترین خواسته‌های مردم تبدیل شده است و از پیمانکار پروژه می‌خواهم برای جبران زمان از دست رفته، کار در این پروژه را سه شیفته کند.

زارعی‌کوشا تاکید کرد: مجریان پروژه و مدیران مرتبط به صورت هفتگی گزارش عملکرد و پیشرفت خود در این پروژه را اعلام کنند.

مجری طرح سدهای آزاد و ژاوه نیز در این جلسه پیشرفت خط انتقال آب از سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج را ۵۴ درصد عنوان کرد و گفت: تامین بخش زیادی از لوله مورد نیز انجام و در حال ساخت و انتقال به داخل پروژه است.

علیزاده تامین مالی پروژه خط انتقال آب به سنندج را مرهون تلاش‌ها و پیگیری‌های استاندار کردستان دانست و گفت: با پیگیری استاندار امکان استفاده از ماده ۵۶ برای تامین مالی پروژه‌ها توسط بانک‌ها فراهم شد.