فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج گفت: طی سه روز استقرار پزکشان جهادگر کشور در بیمارستان صحرایی شهید سلیمانی در روستای نگل حدود شش هزار نفر از بیماران نیازمند ویزیت و معالجه شدند.

به گزارش نوای آبیدر، سرهنگ حسن عسکری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی در سنندج اظهار کرد: همزمان با ایام ارتحال امام خمینی (ره) و به دعوت بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج شاهد حضور گروه جهادی رأیت العباس متشکل از ۷۰ نفر پزشک و دندانپزشک بسیجی خواهر و برادر در این شهرستان بودیم.

وی افزود: پزشکان و دندانپزشکان حاضر در این گروه جهادی طی روزهای سیزدهم لغایت پانزدهم خرداد ماه جاری با حضور در دهستان نگل اقدام به ویزیت رایگان و معالجه بیماران روستاهای آن منطقه کردند که در مجموع پنج هزار و ۹۹۶ بیمار نیازمند از خدمات این گروه جهادی بهره مند شدند.

عسکری اعلام کرد: در این اردوی جهادی خدمات دندانپزشکی در قالب ۱۰ یونیت مجهز از ترمیم و عصب کشی تا معالجه تکمیلی به ۸۵۰ بیمار ارائه شد.

وی افزود: با توجه به حضور متخصصان رشته های مختلف پزشکی علاوه بر اهدای بیش از ۱۵ میلیارد ریال دارو رایگان به مراجعه کنندگان شاهد انجام ویزیت ها و خدمات پزشکی ویژه ای همچون اکو و رادیولوژی رایگان بودیم که هر کدام از این آزمایش های پزشکی در مراکز درمانی با هزینه هنگفت مالی انجام می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سنندج اعلام کرد: در این سه روز ۲۵۷ مورد اکو، ۲۶۵ مورد آزمایش رادیولوژی، ۱۸۵ مورد سونوگرافی، ۱۱۱ مورد نوار قلب، ۲۶۱ مورد تست قند خون، ۲۳۰ مورد نمونه گیری انجام شد.

عسکری اظهار داشت: در این مدت متخصصان داخلی ۲۳۰ نفر را ویزیت کردند و متخصصان پوست ۱۷۸ نفر، طب اورژانس ۴۵۱ نفر، قلب ۲۸۱ نفر، کودکان ۱۶۰ نفر، گوش، حلق و بینی ۱۷۸ نفر، متخصص زنان ۱۹۲ نفر، تزریقات ۲۷۵ نفر و خدمات مامایی به ۲۷۸ نفر انجام شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اعلام کرد: این گروه جهادی با هزینه شخصی خود و کمک های خیرین در این اردوی سه روزه علاوه بر ویزیت رایگان بیماران بیش از ۱۵ میلیارد ریال دارو و پنج میلیارد ریال وسایل دندانپزشکی را نیز به مردم تقدیم کردند.

وی افزود: بدون شک اینگونه اقدامات جهادی و خیرخواهانه با محوریت مناطق محروم شهرستان سنندج در ایام مختلف سال و با همکاری گروه های مردمی و جهادی ادامه خواهد داشت و این ناحیه مقاومت تسهیلات و امکانات خود را برای اینگونه برنامه ها بسیج خواهد کرد.