سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: ۲۸ دی ماه سال ۶۵ روز ملی مقاومت و ایثار مردم سنندج بوده و باید یاد و خاطره شهدا و جانبازان این روز به عنوان یوم الله همواره گرامی داشته شود.

به گزارش نوای آبیدر،‌ سردار سید صادق حسینی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت شهدای ۲۸ دی ماه سال ۶۵ سنندج که در جوار یادمان شهدای گمنام این شهر برگزار شد ضمن گرامیداشت نام و یاد شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و تسلیت ایام سوگواری  بانو فاطمه(س) اظهار کرد: ما هر چه داریم از رسول الله(ص) و تمسک به ائمه اطهار(ع) است.

وی افزود: دشمن بعثی با هدف تجزیه کشور جنگی را با حمایت غربی ها و حکام مرتجع منطقه علیه ملت ایران راه انداخت اما در سایه شجاعت، ایثار و فداکاری ملت ایران نتوانست راه به جایی ببرد لذا دست به بمباران شهرها و حملات موشکی و توپخانه ای علیه مردم بی دفاع کرد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: ۲۸ دی ماه سال ۱۳۶۵ نیز یکی از ایامی است که ۲۲۰ نفر از زنان، کودکان و افراد بی گناه سنندجی توسط هواپیماهای بعثی به خاک و خون کشیده شدند و دشمن بعثی با این بمباران ها قصد سرپوش گذاشتن بر شکست هایش در جبهه ها و ایجاد تفرقه در بین صفوف مردم را داشت که با هوشیاری، بصیرت و فداکاری مردم این توطئه ها خنثی شد.

سردار حسینی افزود: ۲۸ دی ماه ۶۵ به عنوان یک یوم الله باید همواره گرامی داشته شود و ذکر یوم الله ها امری لازم و ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: صبر، استقامات و فداکاری ملت ایران موجب شکست دشمن بعثی و خنثی شدن توطئه های مختلف طی چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی شده است و برگزاری یادواره های شهدا و گرامیداشت یوم الله های اینچنینی می تواند نقشی مهم در پاسداشت رشادت ها و ایثارگری های ملت ایران به ویژه کردستانی ها باشد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: سهم کردستانی ها در سربلندی ها و موفقیت های به دست آمده برجسته است چرا که در دو جبهه جنگیدند و شهدا و جانبازان بسیاری را تقدیم انقلاب کردند.

سردار حسینی افزود: گرامیداشت این ایام و تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگران برای ما یک ارزش است و باید بدانیم تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ما نمودی عینی داشته باشد توطئه های دشمنان یکی پس از دیگری خنثی می شود.

وی در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر از خدمات مدیران و مسئولانی که با تمام توان برای رفع مشکلات و دغدغه های مردم به ویژه خانواده شهدا تلاش می کنند اظهار کرد: دولت مردان باید از ظرفیت استان های مختلف به ویژه کردستان به نحو احسن استفاده کنند و به جای امید به غربی ها بر توانمندی های داخلی تکیه کنند چرا که غرب برای ما نعمت نمی آورد و به دنبال استثمار و استعمار ملت ایران و مخدوش کردن باورهای دینی و اسلامی ایرانیان است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: امروز وظیفه داریم تدابیر امامین انقلاب را در راستای خدمت به مردم اجرایی کنیم و در تمامی عرصه ها به مردم یاری رسانیم چرا که ما یک کشور بزرگ هستیم و حوادث مختلف را پشت سر گذاشته ایم.

سردار حسینی افزود: اگر مدیریت درست در جامعه ساری و جاری شود و توانمندی های داخلی مدنظر قرار گیرد بسیاری از محدودیت ها و مشکلات رفع خواهد شد چرا که مردم ایران دوران دفاع مقدس و کمبود امکانات و تجهیزات آن دوران را پشت سر گذاشته اند.

انتهای پیام/