رئیس بنیاد مسکن شهرستان سنندج گفت: ساخت دو هزار مسکن محرومین در روستاهای استان در دستور کار بنیاد مسکن کردستان است که از این تعداد، 255 واحد آن در شهرستان سنندج احداث می‌شود.

به گزارش نوای آبیدر، سعید رسولی اظهار کرد: در آبان ۹۸ به دنبال سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به استان، تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری، بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه، به منظور احداث دو هزار واحد مسکن محرومان به امضا رسید.

وی افزود: امسال ساخت دو هزار واحد مسکونی برای محرومین در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان قرار گرفت که از این تعداد ۲۵۵ واحد آن در روستاهای شهرستان سنندج احداث می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان سنندج ادامه داد: بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شده است که به ازای هر واحد ۲۵ میلیون تومان بلاعوض و همچنین تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی مسکن روستایی با سود چهار درصد تخصیص یابد.

رسولی افزود: اعتبار تسهیلاتی برای ساخت این تعداد واحد مسکونی ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است و شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض برای این ۲۵۵ واحد اختصاص یافته است.

وی اعلام کرد: از آغاز شروع این طرح تاکنون ۲۲۰ واحد احداث و تحویل صاحبان آنها شده است و ۳۵ واحد باقیمانده نیز تا پایان سال جاری تحویل متقاضیان خواهد شد.

انتهای پیام/