امام جمعه پاوه گفت: حفظ وحدت و انسجام بین امت اسلامی نیازمند احترام به عقاید تمام مذاهب است و باید گفتمان بین مذاهب اسلامی تقویت شود.

به گزارش نوای آبیدر ، ماموستا قادر قادری روز چهارشنبه در اولین اجلاس منطقه‌ای وحدت اسلامی در سنندج اظهار کرد: با توجه به اوضاع دنیا و توطئه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی ایران، برگزاری چنین اجلاس هایی می تواند در نزدیک کردن قلوب مسلمین مفید واقع شود.

وی افزود: حفظ وحدت و انسجام بین امت اسلامی نیازمند احترام به عقاید تمام مذاهب است و نباید حریم‌ها را بشکنیم و به مقدسات همدیگر اهانت کنیم.

امام جمعه پاوه به تقدیم بیش از ۱۰ هزار شهید اهل سنت در استان‌های غربی کشور اشاره کرد و گفت: ۱۶ استان سنی نشین در کشور داریم که برگزاری چنین جلساتی می تواند در رفع بسیاری از تناقضات مؤثر باشد.

ماموستا قادری افزود: میلیون ها مسجد و عالم دینی در کشورهای اسلامی داریم اما شاهد کشتار، تخریب و اختلاف در منطقه هستیم و دلیل آن به دلیل عدم همبستگی و احترام به عقاید یکدیگر است.

وی نبود اتحاد در جامعه اسلامی را بی توجهی به دستورات خداوند در مورد حفظ انسجام، امر به معروف و نهی از منکر و ضعف مدیریت ممالک اسلامی عنوان کرد.

ماموستا قادری اظهار کرد: اوضاع ایران نسبت به کشورهایی مثل افغانستان و عراق بسیار متفاوت بوده و باید به واسطه امنیت موجود در کشورمان، شاکر خدا باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مشکلاتی در کشور به ویژه از لحاظ اقتصادی داریم و مردم انتظار دارند مسئولان برای رفع مشکلات آنان با جدیت تلاش کنند.

این روحانی برجسته اهل سنت کشور اظهار داشت: البته این حق مردم است که بعد از ۴۰ سال حمایت از انقلاب و تحمل سختی‌ها، از رفاه برخوردار باشند.