نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: محبت اساس وحدت در جامعه است و باید با احترام به عقاید پیروان مذاهب اسلامی بتوانیم سدی مستحکم در برابر توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان ایجاد کنیم.

به گزارش نوای آبیدر، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی روز پنج شنبه در دومین جلسه هماهنگی ستاد گرامیداشت هفته وحدت در سنندج اظهار کرد: متأسفانه از از مجموع ۲۰ دستگاه اجرایی دعوت شده بیش از نصفی از مدیران آنها شخصاً به این جلسه نیامده‌اند و نیروهای دیگر را فرستادند که این قابل قبول نیست.

وی افزود: باید همه دستگاه‌های اجرایی استان در ایام هفته وحدت پای کار باشند و برای ایجاد وحدت رویه، همه برنامه‌های مذهبی با محوریت مرکز بزرگ برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اساس وحدت بر اساس محبت است و باید از قبیله گرایی در جامعه پرهیز شود.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: شاید وحدتی اداری شکل گیرد اما اگر برای همدیگر ارزش قائل شویم و به همدیگر محبت کنیم وحدت شکل می‌گیرد.

وی با محکوم کردن کشتار مسلمانان در نماز جمعه یکی از شهرهای افغانستان اظهار کرد: اتفاقی که در افغانستان افتاد بسیار جانکاه بود و دشمنان با اینگونه اقدامات می‌خواهند مسلمانان را در برابر همدیگر قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: دشمنان اسلام با ایجاد گروه‌های تروریستی و تندرو همچون طالبان و داعش و به راه انداختن جنگ‌های نیابتی به دنبال از بین بردن وحدت و انسجام در بین امت اسلامی هستند لذا هوشیاری و بصیرت در برابر این توطئه‌ها امری مهم و ضروری است.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: طی چند روز اخیر دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور در تماسی تلفنی با بنده نسبت به وضعیت همه گیری کرونا و استقبال کم تعدادی از شهرستان‌ها در استان کردستان ابراز نگرانی کرد و از همه مسئولان و متنفذین استان خواست که برای ترغیب مردم استان به واکسیناسیون عمومی همت گمارند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: با افزایش تعداد واکسیناسیون کرونا در استان شاهد کاهش تلفات خواهیم بود و این مهم باید برای مردم تشریح شود.