جمع بندی آمار مهرماه دانشگاه علوم پزشکی کردستان نمایان گر مبتلا شدن ۳هزار و ۸۵۲ ابتلای قطعی به کرونا در استان است و آخرین روز این ماه نیز با دو رقمی شدن تعداد فوتی ها همراه بود.

به گزارش نوای آبیدر،ویروس کرونا هشت ماه است که همه گیری خود را در نقاط مختلف دنیا آغاز کرده است و کشور ما نیز از این شیوع همه گیر مصون نبوده است.

با وجود رعایت پروتکل های بهداشتی در پیک های اول و دوم شیوع این ویروس متأسفانه در پیک های سوم و چهارم شاهد بی مبالاتی برخی از شهروندان در خصوص رعایت موازین بهداشتی هستیم که موجب افزایش تعداد مبتلایان و همچنین افزایش تعداد فوتی ها شده است.

کردستان با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جزو استان های میانی و کم جمعیت کشور محسوب می شود اما با وجود همین جمعیت کم نیز متأسفانه شاهد افزایش روز افزون ابتلا به کرونا در کردستان هستیم.

بر اساس آمارهای رسمی روزانه ای که ستاد مقابله با کرونا استان کردستان و دانشگاه علوم پزشکی به رسانه ها اطلاع رسانی می کنند طی مهرماه جاری ۳هزار و ۸۵۲ نفر به این ویروس مبتلا شده اند که این امر نشان دهنده این مهم است که از هر ۴۰۰ نفر کردستانی یک نفر در این ماه به کرونا مبتلا شده اند.

تا پایان شهریور ماه ۴۵۹ کردستانی بر اثر ابتلای قطعی به کرونا جان خود را از دست داده بودند که متأسفانه طی مهرماه این تعداد مرگ و میر به ۵۵۶ نفر رسیده است و در این ماه در مجموع ۱۱۵ نفر از هم استانی هایمان جان خود را از دست داده اند.

همچنین تعداد افراد بستری در بیمارستان های استان از ۱۴۶ نفر به ۵۵۶ نفر رسیده است و به دلیل رعایت نکردن شهروندان شاهد افزایش مبتلایان هستیم.

تا پایان شهریور ماه ۳۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری بودند که متأسفانه هم اکنون ۷۳ نفر در این بخش بستری هستند.

بر اساس هشدارهای مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کردستان و ستاد ملی کرونا کشور اگر کردستانی ها پروتکل های بهداشتی را جدی نگیرند آبانی سیاه تر از مهرماه در انتظار آنان خواهد بود و عزیزان بیشتری را از دست خواهیم داد.

همچنان روند فاصله‌ گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌ وشوی مرتب دست‌ ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینه خانگی تا قطع زنجیره این ویروس مهلک مهمترین راه ها محسوب می شوند.

انتهای پیام/