سعید جلیلی گفت: کردستان نقش زیبای ایران را به جهان نشان می‌دهند لذا باید این باور را داشته باشید که باید با یک جهان فرصت، یک ایران جهش و یک کردستان جهش ایجاد کنید.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی <<نوای آبیدر >> به نقل از  پایگاه خبری تحلیلی «کردتودی»، سعید جلیلی در دیدار مردم سنندج در سالن آزادی این شهر اظهار داشت: خیلی خوشحال هستم و خدا را سپاس می‌گویم که بار دیگر در این استان اصیل، فرهنگی، مرزبان هویت و اصالت ایرانی حضور پیدا می‌کنم.

وی افزود: در ۱۰ سال گذشته این توفیق را داشتم که بارها در شهرهای مختلف استان کردستان حضور پیدا کنم و از نزدیک با شما مردم عزیز صحبت کنم.

سعید جلیلی بیان کرد: جوانان عزیز کردستان باید بدانند که در کنار همه فرصت‌های بزرگی که وجود دارد، فرصت بزرگتر خود مردم عزیز هستند. کردستان عزیز برای ما محلی است که نشان دهد چگونه اقوام و مذاهب مختلف می‌توانند نقش زیبای ایرانی را به جهان نشان دهند. تنوعی که در این استان وجود دارد این قدرت را به ما می‌دهد که بگوییم هریک از مذاهب و قومیت‌ها برای ایران عزیز یک فرصت است که می‌توان قدرت،‌ پیشرفت و اصالت ایران را به رخ جهانیان کشید.

وی افزود: یک روز به نام مذهب و یک روز به نام فلان قومیت، از اروپا و آمریکا اشک تمساح برای ما می‎ریختند اما همینها در ۷ تیر ۱۳۶۶ سردشت ما را، زن و کود، پیرو جوان را بمباران شیمیایی کردند، نه تنها اشک نریختند بلکه حتی یک بیانیه ساده ندادند.

جلیلی گفت: دشمنان ما به دلیل کینه‌ای که از مردم ما دارند، ترک، فارس، عرب، کرد و ترکمن نمی‌شناسند و اگر دستشان برسد همه را آماج حملات خود قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه امروز ملت ما ایستاده و مقاومت کرده است و در لبه‌های دانش است خاطرنشان کرد: دشمنان ما نگران این هستند که ملتی با همبستگی و وحدت خود را پیدا کرده است.

وی گفت: باید این باور را داشته باشید که باید با یک جهان فرصت، یک ایران جهش و یک کردستان جهش ایجاد کنید.

جلیلی تاکید کرد: افتخار جمهوری اسلامی است که دو روز مانده به انتخابات همه دنیا چشم انتظار انتخابات است که ملت ایران چه کسی را انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: همه فهمیده اند که حرف آخر را ملت ایران می زنند. این حق فقط در سیاسی نیست در اقتصاد هم هست این فرصتها نباید فقط برای عده ای خاص بشاد و عده ای نجومی دریافت کنند این نمی شود که ۵۰ درصد مردم ما هرگز تسهیلات بانکی نگرفته باشند اما ۱۰ درصد جمعیت ۹۰ درصد تسهیلات را دریافت کنند.

جلیلی افزود: امروز در آستانه انتخاب مهم هستیم و آن این است که عده ای می گویند اگر می خواهیم مسائل مان را حل کنیم از همان ۱۱ سال قبل می گفتند به ما رأی بدهید با چند قدرت صحبت می کنیم تا هم چرخ سانتریفیوژ بچرخد هم اقتصاد.

وی ادامه داد: توافق کردند و امتیازات دادند طرف مقابل هم ۱۵ بار در گزارش های آژانس تأیید کرد که ایران همه تعهدات خود را انجام داده اما طرف مقابل گفت من کلا زیر میز می زنم و کلا از توافق خارج شد.

جلیلی گفت: حالا دوباره می خواهند همان نسخه را برای کشور بپیچند نتیجه آن شد؟ می گفتند توافق می کنیم هم سانتریفیوژ بچرخد هم اقتصاد.

وی یادآور شد: سانتریفیوژها که عمدتا جمع شد و ۸ سال رشد اقتصادی صفر و منفی شد آمار بیکاری در استان های مختلف افزایش یافت دلار ۳ هزار تومانی شد ۳۰ هزار تومان تورم های بالای ۵۰ درصد آوردند.

وی گفت: مردم با انتخاب خود شهید ریسی را انتخاب کردند که ایشان ریل را تغییر داد. می گفتند ۲۰۰ هزار بشکه بیشتر نمی توانید بفروشید اما اخیرا وزیر خارجه آمریکا می گوید ایران ۲ میلیون بشکه نفت می تواند بفروشد و ما نمی توانیم جلوی او بایستیم اما عده ای در داخل گفتند خود آمریکا نخواست که مانع فروش نفت شود.این رویکردی است که حتی اداره امور عادی را هم نمی تواند داشته باشد.

وی ادامه داد:  شهید رییسی زمانی کشور را تحویل گرفت که روزی ۷۰۰ نفر بر اثر کرونا جان می باختند و می گفتند تا زمانی که اف ای تی اف را امضا نکنیم نمی توانیم واکسن وارد کنیم اما شهید رییسی توانست.

جلیلی اضافه کرد: شهید رئیسی حرکت بزرگی را برای تعامل با جهان آغاز کرد، پروژه های معطل مانده مانند راه آهن سنندج و فرودگاه سقز و آبرسانی را انجام داد؛ چند سال پیش به مرز باشماق رفته بود و جوانانی می دیدم که کوله بری می کردند آیا نباید به جای اینکه جوان ما کوله بری کند، یک صادرکننده مهم تجاری ما باشد؟ این برنامه ای است که فرصت این کشور است.

وی در پایان گف:ت: جوانانی در همین استان برای خرج زندگی کوله بری می کردند و حادثه می دیدند و جوانی اینجاست که پای خود را از دست داده است آیا نباید وی یک صادرکننده باشد؟

نمایشگر ویدیو

۰۰:۰۰
۰۰:۳۴

 

ادای احترام جلیلی به مقام شامخ شهدای کردستان

سعید جلیلی در بدو ورود به سنندج با حضور در گلزار شهدای بهشت محمدی سنندج به مقام شامخ شهدای کردستان ادای احترام کرد.
 نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران ظهر امروز به سنندج سفر کرد وپس از استقبال توسط هوادارانش، در گلزار شهدای بهشت محمدی به مقام شامخ شهدای کردستان ادای احترام کرد.جلیلی همچنین با حضور بر سر مزار شهیدان نمکی در آرامستان قدیمی تایله سنندج، ارادت خود را به شهدا و خانواده‌های معظم شهیدان نشان داد.
نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران ظهر امروز به سنندج سفر کرد وپس از استقبال توسط هوادارانش، در گلزار شهدای بهشت محمدی به مقام شامخ شهدای کردستان ادای احترام کرد.جلیلی همچنین با حضور بر سر مزار شهیدان نمکی در آرامستان قدیمی تایله سنندج، ارادت خود را به شهدا و خانواده‌های معظم شهیدان نشان داد.

انتهای خبر/