استاندار کردستان گفت: کردستان مظهر همدلی، وحدت و برادری است و امیدواریم این ویژگی همواره به عنوان الگویی عینی مطرح باشد.

به گزارش نوای آبیدر، اسماعیل زارعی‌کوشا روز چهارشنبه در اولین اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی در سنندج اظهار کرد: استان کردستان مظهر همدلی، وحدت و برادری است و بسیار مفتخریم که امروز در استان کردستان به تدبیر رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی میزبان اولین اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی هستیم.

وی افزود: استان کردستان از نخستین روزهای انقلاب اسلامی مورد طمع بدخواهان نظام بوده است و دشمنان به دنبال این بوده اند که تفرقه را به جای وحدت ترویج کنند.

استاندار کردستان تصریح کرد: خداوند متعال را شاکریم که امروز با افتخار از وجود ۵۴۰۰ شهید از فرزندان این دیار و ۱۸ هزار شهید فرزندان ایران زمین یاد می کنیم که هر کدامشان خاری هستند در چشم دشمنان نظام اسلامی لذت امیدواریم برگزاری این اجلاس موجب تقویت وحدت در بین امت اسلامی باشد.

ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این اجلاس اظهار کرد: خرسندیم که اولین اجلاس منطقه ای وحدت در استان کردستان که مرکز همدلی و وحدت است، برگزار می شود.

وی افزود: دشمنان تنها به خاطر تاراج منابع خدادادی در منطقه ما حاضر شده اند و برای آن ها جان و مال شیعه و سنی تفاوتی ندارد.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص)، قرآن کریم، قبله و اهل بیت(ع) محورهای وحدت همه مسلمانان هستند.