امام جمعه سنندج گفت: کردستان الگوی عینی تقریب بین مذاهب اسلامی است و این انسجام بین مسلمانان در این منطقه موجب امنیت و آرامش منحصر به فرد شده است.

به گزارش نوای آبیدر ،ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با تقدیر از برگزار کنندگان اولین کنفرانس منطقه ای وحدت اسلامی در سنندج اظهار کرد: بدون شک کردستان الگوی عینی تقریب بین مذاهب اسلامی در جهان بوده و برگزاری رویدادهایی با محوریت وحدت اسلامی در این منطقه بسیار به جاست.

وی افزود: در سایه همدلی و اتحاد بین اقوام و مذاهب اسلامی در کردستان شاهد امنیتی پایدار و مردمی هستیم.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: عزت و اقتدار کنونی جامعه ما مرهون ایثار و جانفشانی صدها هزار شهید، جانباز و ایثارگر بوده و باید همواره قدردان این نعمت الهی باشیم.

ماموستا رستمی با محکوم کردن شهادت دو مرزبان در نواحی مرزی استان کردستان توسط گروهک های معاند و مزدور دشمنان اظهار کرد: از داعیه داران حقوق بشر و گروهک های معاند این سوال را داریم که با به شهادت رساندن مرزبانان در یک کشور می خواهند همراهی چه کسانی را با خود داشته باشند؟

امام جمعه سنندج تصریح کرد: هیچ فرد ایرانی این امر را قبول نمی کند که مشکلات معیشتی و اقتصادی و کاستی ها با ناامنی و کشتار رفع می شود و بهتر است دشمنان نظام اسلامی و گروهک های فریب خورده تحت امر آن ها در اعمال و رفتار خود تجدید نظر کنند چرا که این اقدامات ددمنشانه تنها موجب تقویت اتحاد هرچه بیشتر ایرانیان می شود.

ماموستا رستمی در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این هفته به اهمیت حضور مسلمانان در نمازهای جمعه و جماعات اشاره کرد و گفت: مسئولان در جامعه اسلامی باید این ظرفیت های عظیم مردمی را غنیمت شمرده و در نمازهای جمعه حضور همیشگی داشته باشند.

وی افزود: مسئولان با حضور در نماز جمعه می توانند از نزدیک با مردم ارتباط داشته باشند و در فضایی معنوی برای رفع مشکلات مردم با آنان همفکری داشته باشند.