دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از تجهیز کتابخانه مرکزی امام خامنه ای(مدظله العالی) سنندج به کتاب های تخصصی حوزه تقریب مذاهب خبرداد.

به گزارش نوای آبیدر، حجت الاسلام والملسمین حمید شهریاری جمعه شب در جریان بازدید از کتابخانه مرکزی امام خامنه ای(مدظله العالی) سنندج اظهار کرد: وجود زیرساخت های فرهنگی در جامعه می تواند زمینه ساز آگاهی بخشی به اقشار مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان باشد.

وی افزود: خرسندیم که در استان مرزی کردستان دارای همچنین مجموعه مجهز فرهنگی هستیم و امیدواریم این مکان فرهنگی که هدیه ای از سوی مقام معظم رهبری به مردم کردستان است زمینه ساز رشدعلمی کودکان و نوجوانان این دیار باشد.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری اعلام کرد: از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی یک سری کامل از تمامی منابع منتشر شده در حوزه تقریب مذاهب اسلامی به کتابخانه مرکزی امام خامنه ای(مدظله العالی) سنندج اهدا می شود تا پژوهشگران و محققان کردستانی بتوانند در سریع ترین زمان ممکن به این منابع دسترسی داشته باشند.

محمد مخدومی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان نیز در جریان این بازدید اظهار کرد: کتابخانه مرکزی سنندج کتابخانه تخصصی است که در سال ۸۸ بعد از سفر پر برکت مقام معظم رهبری به کردستان در ۸۰۰ متر مربع و در شش طبقه احداث شده است.

وی افزود: با احداث این کتابخانه هویت جدیدی درقالب کتابخانه های  عمومی استان شکل گرفته است و با طراحی فضاهای مختلف در این کتابخانه ۴۰ خدمت مختلف به مردم استان ارائه می شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان اعلام کرد: بیش از ۶۵۰ نفر به صورت همزمان می‌توانند از خدمات کتابخانه مرکزی سنندج استفاده کنند.

مخدومی اظهار داشت: با راه اندازی این کتابخانه شاخص زیربنایی کتابخانه های  عمومی دراستان  ۲۰ درصد رشد داشته است و برای اولین بار در کشور نخستین اتاق علم نوجوان در این کتاب خانه راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: این کتابخانه با بخش‌های مختلف دارای خدماتی همچون دسترسی به ۸۰۰ پایگاه اطلاع رسانی علمی و فرهنگی بوده و دسترسی مراجعه کنندگان به نشریات و کتاب های الکترونیک تسهیل شده است.