به گزارش نوای آبیدر ، حجت الاسلام والمسلمین حسینی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان کردستان در سنندج اظهار کرد: کردستان در سال ۹۹ آخرین استان در خصوص پرونده های رسوبی بود که خوشبختانه در ۱۶ ماه اخیر ۳۱ هزار پرونده از موجودی پرونده های رسوبی استان کسر شده است. وی افزود: در سال […]

به گزارش نوای آبیدر ، حجت الاسلام والمسلمین حسینی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان کردستان در سنندج اظهار کرد: کردستان در سال ۹۹ آخرین استان در خصوص پرونده های رسوبی بود که خوشبختانه در ۱۶ ماه اخیر ۳۱ هزار پرونده از موجودی پرونده های رسوبی استان کسر شده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۱ هزار پرونده کسر شده است و این روند موفقیت آمیز در سال ۱۴۰۱ نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری کردستان اعلام کرد: در سال گذشته شاهد افزایش ۱۵ درصدی پرونده های ورودی به دادگستری بودیم اما با مجاهدت نیروهای دستگاه قضا در استان شاهد کاهش ۲۱ هزار پرونده رسوبی بودیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی افزود: در رفع تعرض به اراضی ملی جزو استان های برتر بودیم و در خصوص کاهش تعداد زندانیان نیز رتبه اول را کسب کردیم.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش و انسجام به عمل آمده، برای ۱۰۰ درصد اراضی ملی استان طرح کاداستر انجام شد.

حسینی تصریح کرد: انتظار داریم مدیران دستگاه های اجرایی، استقلال دستگاه قضایی را در استان در نظر داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از دولت، حمایت از تولید و اشتغال، مبارزه با ترک فعل مدیران به ویژه در حوزه تولید و رفع تصرف اراضی ملی، ایجاد امنیت در کنار نهادهای امنیتی و اطلاعاتی از جمله اولویت های دستگاه قضا در کردستان است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: کردستان بیشترین محکوم مالی را در بین استان های کشور دارد و سال گذشته در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد ۳۰ میلیارد ریال جمع آوری شد و امیدواریم امسال نیز این روند افزایش یابد.